Tu jezdec špičkového Elf Marc VDS Racing Teamu ve čtvrtek úspěšně absolvoval. Operoval ho tým pod vedením doktora Xaviera Mira z nemocnice Universitari Dexeus v Barceloně. Šlo o to, aby se u Salače vyřešil problém s takzvaným syndromem arm pump.

Mir, který je specialistou na operace horních končetin a stará se o zranění celé plejády motocyklových jezdců, případ dvaadvacetiletého jezdce konzultoval s lékařským ředitelem MotoGP doktorem Angelem Chartrem. Společně usoudili, že nejlepším krokem bude provést druhý zákrok.

Filip Salač při předsezónním testování s týmem ELF Marc VDS Racing
Salače asi čeká druhá operace ruky. Nebyl to nejlepší úvod, říká o Kataru

„Během zimy jsem byl na operaci, abych se pokusil vyřešit problémy s předloktím, ale jakmile jsem začal před sezonou znovu jezdit, problém se bohužel vrátil. Bolest mi velmi ztěžovala jízdu, a tak musela přijít druhá operace,“ vzkázal z nemocnice Salač.

Neprožívá lehké období

Pro něj to znamená, že příští víkend nebude moct nastoupit do Velké ceny Portugalska. „Samozřejmě mě mrzí, že nemohu startovat v Algarve, ale operace byla správným řešením,“ pokračoval. „Mám to za sebou. Zákrok byl důkladnější než ten loňský. Všechno proběhlo bez komplikací, cítím se dobře, ruka mě skoro nebolí.“

Salač má nyní o to větší chuť na sobě ještě víc pracovat. „Není to pro mě úplně lehké období, ale musím se rychle zotavit, abych se mohl co nejdříve vrátit na trať a podávat výkony na nejvyšší úrovni,“ připomněl závodník, který do belgické stáje Elf Marc VDS Racing přišel před touto sezonou.

Filip Salač při předsezónním testování s týmem ELF Marc VDS Racing
Salač si pochvaluje nový tým i domov v Barceloně. Mluví o velké změně

„Děkuji všem za pochopení a podporu. Moc si toho vážím. Závodit chci za měsíc v Austinu,“ dodal mladoboleslavský rodák s tím, že k návratu do seriálu by mělo dojít při třetím podniku MS v Texasu.