Dunivý zvuk, kousky létající hlíny a hlavně samé vtípky. Takhle to vypadalo minulý týden na plochodrážním stadionu pražské Markéty, kam dorazili Oliver König a Filip Salač, aby si pod dohledem Ervína Krajčoviče mladšího, zajezdili flat track.

Vybrali si správného mentora. Krajčovič je totiž účastníkem mistrovství světa v americké odnoži ploché dráhy. „Moc se mi to líbí. Je to ideální příprava na závody, protože se při tom učím citu se zadním kolem a projíždění smykem,“ pochvaloval si König, jehož čeká o víkendu pokračování MS superbiků v Barceloně.

Slavnostní zahájení 73. Zlaté přilby města Pardubic na svítkovském plochodrážním stadioně
KVÍZ: Zlatá přilba je fenoménem plochodrážního sportu. Znáte její historii?

Jezdili na motorkách těsně vedle sebe, zkoušeli si starty, správně si zařádili a po návratu do boxů byli samá legrace. „Sice jsi vyhrál, ale na starte ses ulil,“ culil se Filip Salač, který v kategorii Moto2 závodí v mistrovství světa silničních motocyklů. A zároveň je velkým kamarádem Olivera Königa.

„Na tréninku provádíme spoustu blbůstek a malých naschválů. Užíváme si to,“ líčil König. „Pořád mezi sebou soupeříme a furt chceme být lepší než ten druhý,“ doplnil ho Salač.

König si vyzkoušel mistrák

Oba se předháněli na okruhu pražské Markéty. „Kluci jsou sice z jiného odvětví, ale cit pro plyn a motorku pochopitelně obecně mají. Je to pro ně dobrý trénink a užijí si hodně srandy,“ popsal Krajčovič, který je nejlepším českým jezdcem v seriálu MS ve flat tracku.

Ten zavítá v sobotu do Pardubic. „Klidně bych tam vyrazil, ale budu závodit ve Španělsku. Nedávno jsem si ale zajel český mistrák v Chabařovicích,“ přiznal König.

A kdo by měl ve flat tracku mezi talentovanými českými piloty větší potenciál? „S Oliverem jsem toho odjel víc, tak si myslím, že spíš on. V závodě by Filipa asi porazil,“ přemítal Krajčovič.

Ervín Krajčovič se těší na domácí závod MS, který se uskuteční v sobotu 24. září v Pardubicích
Krajčovič chce v Pardubicích na pódium. To je jasný cíl, říká jezdec flat tracku

Königa nyní čeká závodní víkend v Katalánsku. V tom minulém ve Francii skončil na 22. místě a osmnáctý. Zejména v prvním dni se dostával hodně do soubojů a na nejrychlejší jezdce ztratil méně než minutu.

„To mě hodně bavilo a rád bych podobný výkon předvedl i teď. A nejlépe se posunul ještě o pár místo dopředu,“ dodal jezdec z týmu Orelac Racing.