"Pravidla jsou moc komplikovaná. Formule už nemá žádný šarm, musíme něco urychleně dělat," řekl Di Montezemolo magazínu Focus. Už před měsícem žádal promotéra šampionátu Bernieho Ecclestonea o svolání mimořádného jednání. "Když to neudělá on, udělám to já. Beru to jako svou povinnost," uvedl šestašedesátiletý prezident italské stáje.

Současní piloti jsou podle něj spíš taxikáři, protože pravidla je nutí šetřit pneumatiky i palivo. "To nepochopí žádný divák, na tribuně ani u televize. Takhle už to dál nejde. Dříve vyhrával nejlepší jezdec s nejlepším autem," prohlásil Di Montezemolo.

Jeho týmu se v letošním seriálu, v němž bylo hlavní změnou na monopostech zavedení šestiválcového turbomotoru místo dosavadního "osmiválce", nedaří. Ferrari zaznamenalo jediné umístění na stupních vítězů zásluhou Španěla Fernanda Alonsa, který dojel třetí v Šanghaji. V celkovém pořadí je čtvrtý s propastnou ztrátou na dominantní jezdce Mercedesu. Druhý pilot Ferrari Fin Kimi Räikkönen figuruje až na 12. místě.