Puigovi se především nelíbí Rossiho poměr k současnému šampionovi a jezdci Hondy Marcu Márquezovi. Jejich napjatý vztah je podle něho Italovou vinou.

„Valentino byl úžasný jezdec a má můj velký respekt,“ uvedl boss Hondy. „Pořád má touhu a talent jet rychle a neakceptoval, že nedokáže vyhrát. Nedokáže si ale přiznat, že jeho čas už skončil. Některé jeho způsoby nejsou správné.“

Karel Abraham.
Abraham se těžce loučil s bývalým týmem. Na lepší motorce chce atakovat desítku

Mezi oběma jezdci došlo v posledních letech k několika kontroverzím. V závěru sezóny 2015 bojoval Rossi o titul s Jorge Lorenzem a Márqueze obvinil, že nezávodí férově a snaží se k triumfu pomoci svému španělskému krajanovi. Ten nakonec titul opravdu získal, zatímco Rossi na něho čeká od roku 2009.

Při letošním závodě v Argentině spolu oba jezdci kolidovali a Rossi zůstal na zemi. Márquez se jezdci Yamahy chtěl posléze omluvit, ovšem neuspěl. Stejně jako když Ital později odmítl podanou ruku během tiskové konference v San Marinu.

„Nikdy jsem neviděl, že by Máquez překročil hranici a udělal Rossimu něco se zlým úmyslem. Vždy šlo o závodní incidenty. Rossi má můj respekt, ale vše má svou chvíli. Ať se vám to líbí, nebo ne, teď je číslem jedna Marc,“ dodal Puig.

Dani Pedrosa vyhrál v Sepangu Vekou cenu Malajsie.
Malý velký muž odchází. Pedrosa se titulu z MotoGP nedočkal

Kromě Rossiho zkritizoval i Daniho Pedrosu. S ním dlouhodobě spolupracoval, ovšem v roce 2013 se jejich cesty rozešly a když se letos Puig vrátil do Hondy jako její šéf, rozhodl se svého bývalého chráněnce zbavit a vyměnil jej za Lorenza. Pedrosa následně ukončil závodní kariéru.

Podle Puige Pedrosa nikdy nezískal primát v MotoGP, protože neměl takovou touhu a vůli jako jeho soupeři. „V posledních letech jsem ho nepoznával. Aby se stal šampionem, měl dělat věci, které nedělal. V životě nic není zadarmo a jiní chtěli titul získat víc,“ uvedl na Kataláncovu adresu.

Pedrosa v odpovědi na svém Facebooku vyjádřil lítost nad těmito slovy s konstatováním, že závodění vždy dával maximum a uvítal by, kdyby jeho bývalý manažer tyto věci řešil osobně a ne skrze média.

Fernando Alonso
Konec legendy. Fernando Alonso opouští formuli 1