Rosberg zajel nejrychlejší kolo 1:36,766 v dramatickém kvalifikačním finále a (věřte tomu rozdílu) o 1,62 sekundy porazil svého krajana Sebastiana Vettela. Čtyřnásobný mistr světa z týmu Red Bull se do první startovní řady dostal podruhé v sezoně.

Pomohly mu podmínky na trati - někde pršelo, o kousek dál bylo sucho. "Myslím si, že tohle se může stát jen v Anglii," komentoval počasí Vettel.

"Byla to bláznivá kvalifikace. Na konci jsem se ještě snažil zlepšit, ale moc jsem v to nevěřil. V posledních třech zatáčkách jsem však získal spoustu času," pochvaloval si Rosberg.

Nejlepší z domácích pilotů byl nečekaně Jenson Button na Mclarenu, jenž bude v druhé řadě spolu s Němcem Nicem Hülkenbergem z Force India.

Vítěz letošních čtyř Grand Prix a druhý muž MS Lewis Hamilton z Mercedesu nedokončil své nejrychlejší kolo a byl až šestý. "Bylo to nešťastné rozhodnutí," komentoval situaci boss německé stáje Paddy Lowe. "Myslel si, že nejede rychle, přitom tam byla možnost se zlepšit," dodal.

Stanice BBC připomíná, že šlo o čtvrtou chybu někdejšího šampiona v řadě. Nevídané.

A bezprostřední reakce? Reportérovi v boxech jen odsekl: "Teď vážně nemám co říct."

Ale nebyl sám, kdo na mokru selhal. S měnícími se podmínkami v Silverstonu se nedokázaly vyrovnat stáje Williams a Ferrari, jejichž piloti se seřadili až na 17.-20. pozici.

Kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie, 9. závod MS F1 v Silverstonu:

1. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:36,766, 2. Vettel (Něm./Red Bull) -1,620, 3. Button (Brit./McLaren) -2,434, 4. Hülkenberg (Něm./Force India) -2,563, 5. Magnussen (Dán./McLaren) -2,651, 6. Hamilton (Brit./Mercedes) -3,466, 7. Pérez (Mex./Force India) -4,691, 8. Ricciardo (Austr./Red Bull) -4,840, 9. Kvjat (Rus./Toro Rosso) -4,941, 10. Vergne (Fr./Toro Rosso) -5,089.