"Vždy chceme, aby existoval souběh našeho zákaznického programu a závodění. Jsou okamžiky, kdy potřebujeme více závodit, a pak jsou období, kdy to můžeme nebo i musíme utlumit. Dostává se to do jiných dimenzí a my potřebujeme naše pracovníky přesunout z továrního týmu do asistence," řekl šéf týmu Michal Hrabánek ČTK a Světu motorů při předání jubilejního 300. vozu Škoda Fabia R5.

Závodní mechanik Jan Pěkný vyrábí rallye trucky pro závodníky Rallye Dakar. Vozy tým staví od základu.
Staví vozy pro Rallye Dakar. Na autě známe každý šroubek, říká mechanik Pěkný

Mladoboleslavští se totiž snaží i po prodeji vozu do privátních týmů poskytovat klientům plný servis a řešit s nimi případné problémy. "A pak nastane okamžik, kdy těch specialistů nemáte nekonečné množství. Když poté chcete uspokojit zákazníka, tak ho pošlete k němu a nemůžete ho mít ve svém továrním týmu," uvedl Hrabánek. Stejné priority bude mít tým v roce 2020 a zřejmě i v roce 2021. "Abychom si nezkazili dobré jméno," podotkl.

Tovární program vs. zákaznický

Jezdci továrního týmu ale i tak závodit budou. "Nastane ale fáze, kdy tovární program půjde trošku níže, aby mohl existovat zákaznický. Jsme ale ve stejném vývojovém cyklu, jako jsme byli i v minulosti," řekl Hrabánek. Změna podle všeho přijde s vývojem nového závodního vozu, který je ale navázaný na sériovou výrobu s příchodem nového modelu značky.

Finálový závod MotoGP Velká cena České republiky, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Brně 4. srpna 2019. Na snímku Marc Marquez (SPA).
Brno řeší, z čeho doplatit letošní Grand Prix. Schází dvacet milionů

Momentálně se Škoda Motorsport soustředí i na závěr MS, ve kterém usiluje Fin Kalle Rovanperä o titul mezi jezdci a tým chce ovládnout i hodnocení značek. "Na rozdíl od minulých sezon jsme do seriálu vstoupili až ve druhé polovině roku, tak jsme trošku limitováni. Od Portugalska jsme začali body systematicky sbírat," řekl Hrabánek. Rovanperä i Jan Kopecký se představí ve Velšské a Katalánské rallye, poslední závod v Austrálii tým vynechá.