Po mizerné kvalifikaci se Staněk dokázal v závodě posunout o sedm míst a cílem projel dvanáctý. Program v ulicích Macaa začal už ve čtvrtek, kdy se jel první trénink a první kvalifikace. „Udělal jsem strašně moc chyb, což je nepřípustné. Vina je na mojí straně,“ uvedl v tiskové zprávě Staněk.

Hlavní závod, který ovládl Brit Browning, však Čech zvládl na výbornou. Hned po startu se posunul o jednu pozici a poté předjel Američana Estersona. Když byl závod kvůli kolizi Estonce Arona přerušen, Staněk se už nacházel na 14. místě a ve zbývajících sedmi kolech dokázal ještě dva piloty předjet.

Lukáš Pešek rozvíjí talent mladých motorkářů.
Pešek posouvá motorkáře mezi elitu. Zázrak, říká o startu mladíků ve Valencii

S výsledkem však spokojený nebyl. „Měl jsem potenciál, rychlost a auto na to, abych dojel v top 3 a možná i vyhrál. Když si vybavím všechny ty chyby, byl to možná můj nejhorší víkend v životě. Opravdu mě mrzí, že jsem v kvalifikacích nedokázal využít toho, že naše auto bylo bezkonkurenčně nejlepší,“ litoval.

„Každopádně se jedná o dobrou zkušenost. Pro mě bylo opravdu neuvěřitelné závodit na této trati,“ pokračoval teprve devatenáctiletý jezdec. Nyní ho čeká finále F2 v Abú Zabí. „Určitě musím změnit pár věcí v hlavě, nastavit se na formuli 2 a trochu se po tomto víkendu resetovat. Je to na mně. Dám tam do toho všechno a věřím, že výsledek bude lepší než v Macau,“ přál si závodník stáje Trident.