Na městském okruhu Jeddah Corniche, který se nachází na pobřeží Rudého moře, ztratil český pilot na dvanácté pozici na vítězného Brita Olivera Bearmana 0,455 vteřiny. „Na závod v Džiddě se moc těším, protože je to moje nejoblíbenější trať v kalendáři,“ říkal ještě před začátkem závodního víkendu.

Staněk se v průběhu kvalifikace, která se jela při západu slunce, držel mezi nejlepšími deseti. Až v úplném závěru se propadl na 12. místo. „Je to hrozná škoda. Na umístění mezi nejlepšími deseti mi chybělo 0,03 sekundy. Bohužel jsem v předposledním kole udělal chybu a probrzdil levou přední pneumatiku,“ popisoval.

Roman Staněk pokračuje ve formuli 2, nadále bude členem italské stáje Trident.
Sen o F1 pokračuje. Staněk zůstává ve formuli 2, plánuje útočit na přední příčky

„Poslední kolo už nebylo takové, jaké by být mohlo, protože jsem měl takzvaně plošku na pneumatice. Každopádně rychlost máme a věřím si, že zaútočíme na hezký výsledek,” hlásil optimisticky rodák ze Zašové po kvalifikaci.

Sprint je na programu v pátek od 16,10 a hlavní závod, který se jede o větší bodovou porci, je naplánován na neděli v 14,25. Staněk do obou jízd odstartuje z dvanáctého místa.