Bez podrobností to oznámil Czech Rally Team Kopecký, za který zmíněná dvojice startovala několik posledních let se Škodou FabiaWRC.

"SFilipem jsem se po rychlostních zkouškách pohyboval od roku 2001.Strávili jsme spolu mnoho času vsoutěžním voze imimo, absolvovali tisíce kilometrů rychlostních zkoušek. Filip se vždy projevoval jako naprostý profesionál a patří mezi absolutní špičku mezi navigátory. Za období naší spolupráce mu patří právem velké poděkování,“ komentoval odchod dlouholetého parťáka Kopecký.

Důvod, proč Filip Schovánek nebude vtýmu pokračovat, není zatím zcela jasný. Spekuluje se ionepříliš přátelském rozchodu. „Děkuji Filipovi za odvedenou práci pro náš tým a přeji mu samozřejmě jen to nejlepší. Pokud se rozhodne někdy vbudoucnu pokračovat vsoutěžní kariéře, přeji mu úspěch ina rychlostních zkouškách,“ řekl vedoucí týmu Josef Kopecký.

Novým spolujezdcem Jana Kopeckého bude Petr Starý. Třicetiletý rodák ze Zlína není na soutěžní scéně žádným nováčkem a rallyovým příznivcům je znám zejména díky spolupráci se Slovákem Jozefem Bérešem, se kterým absolvoval poslední dvě sezony vjuniorské kategorii mistrovstvísvěta.

„Petr rovněž patří mezi špičkové navigátory a já pevně věřím, že nalezneme společnou řeč vsoutěžním voze imimo něj," komentoval svou volbu Jan Kopecký.

Posádka Jan Kopecký - Filip Schovánek (vlevo) je minulostí. Foto: DENÍK/Radek Weber.