Fanoušci se mohou těšit na čtyřdenní bitvy vozů WRC po asfaltových silnicích. Už exhibiční start přinese nevšední zážitek. Uskuteční se totiž ve čtvrtek 26. října na Hradčanském náměstí v kulisách Pražského hradu. Ten samý den proběhne v české metropoli speciální rychlostní zkouška. Neproběhne však v okolí strahovských stadionů, jak se původně uvažovalo, ale na Výstavišti.

Libor Podmol získal v Mnichově pro Česko druhé místo v souboji národů
Po pádu byl v Mnichově nervózní. Jsem nadšený, že to klaplo, těšilo Podmola

„Kulisy pražského Hradu a divácká erzeta na Výstavišti přinesou atraktivní podívanou. Píšeme historii rallye v České republice a věříme, že přijede co nejvíc fanoušků nejen v Praze, ale i na Šumavě, kde se pojede sedm rychlostních zkoušek na tradičních tratích na Klatovsku,” říká Tomáš Kunc, jeden z hlavních organizátorů.

Vrcholem klatovského úseku bude Čínov

Středoevropská rallye se skládá ze tří etap s téměř 320 rychlostními kilometry a celkovou délkou zhruba 1370 kilometrů. Vozy budou vyrážet na celkem 18 rychlostních zkoušek z centra rallye v bavorském Pasově, kde v neděli 29. října projedou cílovou rampou.

Filip Salač
Těsně pod bednou. Nejlepší závod kariéry, říkal Salač po čtvrtém místě v Algarve

Po čtvrtečním pražském úvodu čekají piloty etapy na Klatovsku o délce téměř 140 kilometrů. Vrcholem dne bude rychlostní zkouška Čínov u Klatov. Večer se účastníci soutěže vrátí do Pasova a v sobotu je zavede trať podél řek Dunaj a Inn na rychlostní zkoušky v rakouském Innviertelu a v Dolním Bavorsku.MapaMapaZdroj: Central European Rally

Tyto etapy se pojedou v blízkosti hraničního trojmezí, takže fanoušci ze všech tří hostitelských zemí budou mít k šesti erzetám blízko. V neděli bude následovat finále se čtyřmi testy v rakouském Mühlviertelu a opět v Dolním Bavorsku. Cílová rampa a slavnostní vyhlášení vítězů se uskuteční brzo odpoledne.