„Jet podnik mistrovství světa v České republice pro mě znamená splnění snu. Určitě s týmem Středoevropskou rallye zařadíme do plánu pro příští sezonu,“ vyjádřil se třiadvacetiletý pilot, který se letos s vozem Ford Fiesta Rally 2 WRC zúčastňoval mistrovství světa.

„Bude to pro mě obrovská čest a těším se na souboje se světovou špičkou na domácích silnicích,“ pokračoval fryštácký závodník, který letos v nejtěžší konkurenci úspěšně startoval v kategorii WRC2 na rallye v Monte Carlu, Chorvatsku, Portugalsku a Sardinii.

Nová Škoda Fabia RS Rally2: testování u Klatov
Minuta hrůzy. Škoda má nové auto pro rallye, Kopecký si hrál s brzdou

„Rozdám si to s elitními jezdci vlastně kousek od domova, ale na druhou stranu třeba uvažovanou diváckou erzetu na Strahově neznám, protože Pražského rallysprintu jsem se nikdy nezúčastnil,“ upozornil jezdec, který v barvách Yacco ACCR Teamu nastupoval po boku navigátora Petra Těšínského.

Novinky pro příští sezonu 

„Spíš mám větší zkušenosti ze zahraničních rallye než z domácích tratí. Nové pro mě asi budou i některé rychlostní zkoušky na Šumavě. Tedy kromě těch, které jsem poznal při nedávné 3-Städte Rallye. O to větší výzva Středoevropská rallye bude,“ poznamenal.

Pražský rallysprint 2022
Ohlédnutí za rallysprintem v Praze: Dohnal porazil Pecha i obřího hrocha

To, jaké novinky pro příští sezonu chystá v programu, týmu a technice, nechtěl prozradit. „To zatím nesmím odtajnit. Veřejnost se to ale dozví už brzy a Středoevropská rallye v kalendáři určitě chybět nebude,“ prohlásil Erik Cais.