Marně bojoval plzeňský pilot Václav Pech ve 45. ročníku Mogul Rallye Šumava Klatovy o obhajobu loňského prvenství, s produkčním mitsubishi nedokázal vzdorovat vozům elitní kategorie S2000.

Jejich piloti si rozdělili pozice na stupních vítězů, ale boj byl dramatický až do konce. O vteřiny se po oba dny přetahovali Pavel Valoušek se Škodou Fabia a Roman Kresta s Peugeotem 207, šťastnější byl nakonec první z nich.

Do druhého podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích vstoupili Valoušek i Kresta téměř stejným časem, ale Krestu srazila na třetí místo pětivteřinová penalizace za špatný průjezd retardérem hned v první rychlostní zkoušce.

Kresta bojoval, vyhrál šest rychlostních zkoušek, ale na čtvrté vítězství na Šumavě to nestačilo. Prvenství uhájil Valoušek, který dosáhl nejrychlejšího času v devíti erzetách.

Bronzovou příčku uhájil Jaromír Tarabus, který ztratil na vítěze téměř dvě a půl minuty. Čtvrtý byl Václav Pech, který se druhý den potýkal s technickými problémy. Pátý dojel Vojtěch Štajf se Subaru Impreza WRX STi.

Konečné pořadí: 1. Valoušek, Hrůza (Škoda FabiaS2000) 1:36:31,8, 2. Kresta, Gross (Peugeot 207 S2000) –6,0, 3. Tarabus, Trunkát (Ford Fiesta S2000) –2:25,3, 4. Pech, Uhel (Mitsubishi Lancer EVO IX) –2:36,4, 5. Štajf, Dolečková (Subaru Impreza Sti) –4:07,4, 6. Orsák, Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX) –4:34,1.

(ki)