„Může to být můj poslední start v této elitní třídě, protože stále není jasné, kde budu v příštím roce závodit,“ prozradil jezdec z týmu Orelac Racing Movisio.

Ještě před odletem do Španělska nebylo jasné, zda vůbec Oliver König odcestuje, protože ho trápila nemoc. „Bylo podezření, že se jedná o mononukleózu. V zařízení Olympu Praha jsem podstoupil odběry krve. Ty nemoc naštěstí nepotvrdily,“ pokračoval.

Roman Staněk si ze seriálu formule 2 odskočí do Macaa na závod F3
Staněk v závěru sezony přesedne do vozu F3. Pojede Grand Prix Macaa

„I když se trochu potýkám s nějakou infekcí, není to nic vážného a absolvuji poslední letošní závodní program,“ doplnil s tím, že na španělskou trať se připravoval i v Balance Clubu Brumlovka. „Ale také jsem trénoval hlavu. Začal mi totiž druhý ročník na Newton University. Jsem tam spokojený a zatím se mi daří.“

Bude Oliver König i příští rok závodit v barvách stáje Orelac Racing Movisio?Bude Oliver König i příští rok závodit v barvách stáje Orelac Racing Movisio?Zdroj: Orelac Racing Movisio

Závěr sezony si chce užít a udělat si radost kvalitním výkonem nebo hezkým výsledkem. Ty letos zatím moc nepřicházely, protože dosud nezískal v MS ani bod a na motorce Kawasaki se spíš trápil. Například v Portugalsku se mu porouchal náhradní motor a do druhého závodu nemohl nastoupit.

Vůz Esapekka Lappiho po havárii na Středoevropské rallye
Na rallye šlo o život, diváci vyvázli jen zázrakem. Video ukazuje, kde stáli

„V Jerezu chci hlavně dojet ve zdraví, abych byl připravený na zimu, kde bude potřeba pořádně máknout na další sezonu. Zatím ale nevím, kde budu působit. Můj manažer Miloš Čihák jedná o setrvání v superbicích,“ dodal König.