Za tímto účelem se spojil s českou firmou ALL4SIM, která má víc než patnáct let zkušeností z virtuálních závodů i pořádání profesionálních e-sportových turnajů. Sdílením know-how respektovaných subjektů na poli reálného a virtuálního motorsportu vzniká ambiciózní projekt, který se chce zařadit mezi nejlepší simracingové týmy.

Z berlínské akce si Filip Podmol přivezl výhru i pochroumaný loket
VIDEO: Pád z 11 metrů. Podmol nedotočil dvojité salto. Zachránila ho nafukovačka

„Virtuální a skutečný motorsport mají hodně společného. Vyhrávat mohou jen ti nejlepší, a právě tam směřují naše ambice. Proto jsme už ve své premiérové sezoně sáhli po jezdcích, kteří svým přístupem a dosavadními výsledky naplňují naše představy,“ říká v tiskové zprávě majitel a výkonný ředitel týmu Tomáš Enge SIM Racing.

Lídrem pro letošní sezonu bude Lukáš Přáda, jenž patří k elitě českého virtuálního závodění. Loni se stal suverénním vítězem seriálu Mercedes-Benz Virtual GP, o rok dřív v něm vybojoval titul vicemistra. Na svém kontě má i řadu ocenění z mezinárodních klání.

Slovenský talent Adam Pilo se řadí k vycházejícím hvězdám e-sportu. Jako nováček ve startovním poli dominantním způsobem ovládl kvalifikaci na Mercedes-Benz Virtual GP 2023, kde absolvuje premiérovou sezonu. Na rallye se zaměří Jan Hujíček, který poslední dva roky skončil v elitní desítce globálního šampionátu eSports WRC.

Ve výhledu Le Mans Virtual Series

Hlavním polem působnosti týmu Tomáše Engeho bude v roce 2023 česko-slovenský šampionát na platformě iracing Mercedes-Benz Virtual GP. Dvanáctidílný seriál je stejně jako loni rozdělený na dvě poloviny, přičemž první absolvují jezdci s vozy Mercedes-AMG GT3 Evo a druhou s monoposty Dallara F3 Mercedes.

Roman Staněk při předsezonních testech v Bahrajnu
Staněk se v Bahrajnu seznamoval s vozem F2. Musím se rychle adaptovat, říká

Výhledově se počítá s účastí v nejprestižnějších e-sportových seriálech, jako je například Le Mans Virtual Series. „Jedním z dlouhodobých cílů je dostat českého simracera do oficiálního virtuálního šampionátu F1. To znamená projít sítem kvalifikací, kterých se účastní přes půl milionu hráčů z celého světa,“ nastiňuje Enge svou vizi.