V sobotu dopoledne došlo při závodu Rallye Orlické hory na uzavřené trati na silnici III. třídy mezi obcemi Kounov a Bystré v Orlických horách k tragické události.

Ilustrační foto.Třiapadesátiletý řidič jednoho ze závodních aut ze zatím dosud nezjištěných příčin vyjel mimo trať a bokem narazil do betonového sloupu vysokého napětí. Náraz na stranu, kde seděl 63 letý spolujezdec byl bohužel tak silný, že navigátor utrpěl velmi vážná zranění neslučitelná se životem. Na místo přistál i vrtulník záchranné služby, ale po zhruba hodinové resuscitaci musel lékař konstatovat smrt.

Závod pořadatelé okamžitě zrušili a na místo se dostavila výjezdová skupina rychnovských kriminalistů. Vzhledem k tomu, že k nehodě došlo na uzavřené trati, nejedná se o dopravní nehodu. Vyšetřovatel zahájil úkony pro podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Ve věci nařídil mimo jiné soudní pitvu zemřelého, aby zjistil přesnou příčinu úmrtí, znalecké zkoumání technického stavu závodního auta z důvodu vyloučení technické závady a v neposlední řadě budou kriminalisté prověřovat i to, zda pořadatelé dodrželi při přípravě trati všechna bezpečnostní pravidla nutná pro organizaci takovýchto závodů.