Server motorsport.com napsal, že Breen se svým vozem vyletěl ze silnice. Irský pilot se měl letos účastnit jen vybraných světových rallye a v Chorvatsku se připravoval na svůj druhý start v sezoně. V únoru na sněhu ve Švédsku skončil druhý a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v šampionátu WRC, jehož v předchozích letech dosáhl pětkrát.

Otrokovický fanoušek rallye Michal Kratochvíl při střetu s vozem Enrica Bertone z roku 2000 na Barum Rally
VIDEO: Bertone si tehdy myslel, že mě zabil, vzpomíná na střet s autem fanoušek

„S hlubokým zármutkem potvrzujem, že jezdec Craig Breen dnes přišel o život při nehodě během testování před závodem. Spolujezdec James Fulton byl při incidentu nezraněn,“ uvedli zástupci Hyundai Motorsport. „Vyjadřujeme upřímnou soustrast Craigově rodině, přátelům a jeho fanouškům. V tuto chvíli nebude nic komentovat.“

Nehoda Craiga Breena při Barum Rally:

Zdroj: Youtube

„Nemůžu uvěřit tomu, že tohle teď píšu. Život dokáže být tak křehký a nespravedlivý. Nevěřím tomu, že jsme o tebe přišli, kamaráde. Budeš mi moc chybět, strašně moc,“ reagoval na sociálních sítích na úmrtí svého bývalého týmového kolegy světový šampion z roku 2019 Ott Tänak z Estonska.

„Nemám slov. Všichni Craiga milovali díky jeho irské povaze a nadšení pro náš sport,“ napsal osminásobný mistr světa Sébastien Ogier z Francie.

„Život a tento sport dokážou být někdy kruté… a dnes je to ten případ,“ hlesl devítinásobný šampion Sébastian Loeb.

„Jsem vděčný, že jsem s ním mohl čas od času mluvit a sdílet vášeň pro sport, který milujeme,“ vzkázal bývalý mistr světa v rallycrossu Mattias Ekström.

„Naše myšlenky a modlitby jsou s jeho blízkými a s celým světem rally v této těžké době,“ kondoloval Mohammed Ben Sulayem, prezident FIA.

Chorvatská rallye se na asfaltových tratích s centrem v metropoli Záhřebu pojede od 20. do 23. dubna. Na startu nebude chybět český závodník Erik Cais.