Dvojnásobný evropský šampion David Vršecký, hvězda roudnické stáje Buggyra, se zvažovaných novinek v nastávající sezoně 2010 neobává.

O dalších změnách pravidel, které by měly oživit klání nejrychlejších truckerů starého kontinentu, se spekuluje už delší dobu. Avšak konkrétní rezultát šéfové federace neoznámili.

První podnik sezony je na programu na konci května v italském Misanu.

Podle nových neověřených informací, které přinesly webové stránky stáje Buggyra, by měl být měřený trénink rozdělený na dvě části. V té první by si to mezi sebou rozdali všichni jezdci dohromady, ve druhé by o pole position bojovala nejlepší desítka jezdců.

„Je o mě myslím dostatečně známo, že nikdy nemám problém s akceptováním změn. Takže nic proti novinkám v tenhle okamžik skutečně nemám,“ reagoval na oficiálním týmovém webu na možnou změnu pravidel David Vršecký s tím, že k rozsáhlejšímu rozboru ovšem nemá patřičné informace.

„Budou se počítat časy dosažené v první části? Budou všichni jezdci staženi v jeden moment do boxů, ze kterých vyrazí jen deset nejrychlejších? Na základě jakého klíče budou jednotliví jezdci vyrážet na trať? Každopádně, ať padne jakékoli rozhodnutí v mezích zdravého rozumu, nemám problém s jeho akceptováním. Loňský rok ukázal, že ať jsou pravidla jakákoli, stejně vyhraje ten nejlepší,“ dodal zkušený trucker.