„Tohle byla asi jedna z nejvíc zrádných etap, kterou jsem v kariéře zažil. Měl jsem na ní krizi, v cíli jsem byl fakt utahaný,“ prohlásil jezdec z týmu Barth Racing, který skončil na 16. místě a v celkovém pořadí je na 28. příčce.

Zdeněk Tůma v nejtěžší etapě Africa Eco Race.
Tůma se oklepal. V nejtěžší etapě na Africa Eco Race poskočil pořadím

Ve středu zažil na náročné dálkové pouštní soutěži rozličné peklo. Dvě třetiny etapy se jelo přes rozbité cesty s hrboly. „Na čtyřkolku fakt fyzicky náročné, neustále jsem musel nadskakovat,“ vyprávěl závodník, jemuž až na jeden den, kdy mu vypověděl službu motor, se držel v popředí.

Krize v průběhu etapy

A ne jinak tomu bylo i ve středu. „Sice jsme jeli po pláni, ale byla zarostlá trávou. Také tam rostlo hodně stromů a keřů a museli jsme se prodírat lesem. Kvůli tomu jsem pak neviděl moc na kameny. Kdybych do nějakého narazil, nebylo by to dobré,“ poznamenal.

Tomáš Tomeček si poradil s první částí vytrvalecké soutěže Africa Eco Race
Vedro, čekání a zrušená etapa. Tomeček a jeho kamiony Tatra jsou v Mauritánii

Ale komplikace se projevily i v jiném ohledu. „Organizátoři změnili na trať, protože některé úseky zaplavila voda. Vypadalo to jako jezero,“ pokračoval Tůma, který se v průběhu etapy nevyhnul menší krizi. „Terén vypadal jako bramborové pole, na tankovačce jsem byl dost unavený,“ dodal jezdec, který musel přejet zhruba 70 kilometrů dun.