V Mnichově český freestyle motokrosař absolvoval tři operace. V obou nohách měl kosti zlomené na několika místech, doktoři mu je pomocí šroubů a ocelových pláten zase zpevnili k sobě.

„Vzal jsem si rentgenové snímky a spočítal, že mám v nohách celkem 39 šroubů a 4 ocelová plátna, čemuž jsem nemohl uvěřit. Jsem jako Robocop,“ dodal Libor Podmol, který se před pádem držel na třetím celkovém místě v celkovém pořadí mistrovství světa. „Plánoval jsem, že tohle bude má poslední sezona ve freestyle motokrosu a vybojuji jubilejní desátou medaili. To se bohužel nestane," zalitoval.

Budu chtít umixovat nechutné byliny


Podmol pár dní po závodě v Mnichově navíc plánoval ohlásit účast na Dakarské rallye. „Uvidím, jak se budu léčit, ale účast na Dakaru by se měla o rok odsunout,“ doplnil medailista z X-Games, který zapojí do rehabilitace alternativní metody. „Už teď jedu různé aminokyseliny, vitaminy, vápník, japonskou houbu čagu a v příštím týdnu, jedu za mým fyzioterapeutem a rádcem doktorem Rulcem. Uvidíme co, vymyslíme. Většinou to bývají nějaké věci na buněčné bázi, co si jen tak každý nekoupí. Plus budu chtít umixovat nechutné byliny od čínského specialisty,“ popsal Podmol, který se chce zaměřit na speciální projekty.

Právě jednoho z nich se měl účastnit uplynulou sobotu, když měl v rámci BARTH Day přeskočit Taxisův příkop. Zaskočil ho však jeho bratr Filip, který proslulou překážku na pardubickém závodišti překonal několikrát saltem vzad.

„Bratr byl skvělej, jsem na něj pyšnej, ale hlavně na celý náš tým PodmolBros. Ten skok je nakonec třešničkou na dortu, ale postavit dopady a vše propočítat je na tom nejtěžší,“ doplnil Libor Podmol, jehož aktuálním sportovním cílem je FMX Gladiator Games, tradiční listopadová exhibice pořádaná v pražské O2 aréně. „Tam bych rád byl v plné formě," přeje si.

Psychicky mu také pomáhá komunikace s fanoušky na sociálních sítích. „Podpora lidí je ohromná, snad nikdy sem nezažil to, jak s nimi souzním v současné době. Daří se mi je motivovat a dávat jim energii a když jsem byl v nemocnici zlomenej, energii mi posílali zpátky. Na nic si nehrajem, vše je pravdivé a společně s mými fanoušky na sociálních sítích si pomáháme brát život s úsměvem,“ doplnil Podmol, který se v brzké době vydá do Mladé Boleslavi za doktorem Kutáčkem. „U něho budu moci léčbu dokončit," vysvětluje Podmol.