Během páteční kvalifikace formule 1 na brazislkou Grand Prix zasáhla trať v Sao Paulu bouře. Silný déšť a blesky v brazilském městě předcházely obrovské poryvy větru. Fanoušci na sociálních sítích sdílejí dramatické záběry ukazující, jak vítr strhává střechu z jedné tribuny na okruhu. Při incidentu nedošlo k žádnému zranění. Přesto komisaři kvalifikaci zhruba v polovině závěrečné části ukončili.

„Děsivých 10 minut na trati! V poslední zatáčce se zřítila střecha tribuny a padající kusy mi málem usekly hlavu!“ napsal fotograf Andy Hone na sociální síti X.

Zkrácenou kvalifikaci vyhrál už jistý mistr světa Max Verstappen z Red Bullu, který se dostal do čela ve chvíli, kdy bouře udeřila. „Tohle je šílené počasí,“ řekl Verstappen.

Mistr světa Max Verstappen (vlevo) vyhrál desátý závod formule 1 za sebou a vytvořil nový rekord
Rekord Verstappena? Jeho dominance neskončí. Může překonat předchůdce, říká Enge

„Zrovna jsme s Charlesem (Leclercem) probírali naše kola, připadala nám hrozná. Myslím, že se začal měnit vítr, který začal být velmi silný, a my jsme kvůli němu ztratili spoustu času na kolo. V posledním kole to bylo docela hektické,“ doplnil.

Leclerc: Tohle jsem nikdy nezažil

Druhý nejrychlejší byl Charles Leclerc z Ferrari. „Tohle jsem nikdy nezažil. Změna větru byla šílená. Od druhého sektoru prostě nebyla absolutně žádná přilnavost, což bylo nesmírně matoucí, protože člověk netušil, kde bude rovnováha v zatáčce, do které se dostane. Cítil jsem se tak špatně, že jsem si říkal, že budu desátý. Ale naštěstí jsem nebyl a druhé místo je dobré.“

V sobotu je v Brazílii na programu kvalifikace sprintu a poté i zkrácený závod na 100 km, který odstartuje v 19:30. Nedělní Velká cena má začátek v 18 hodin.