Mistr Evropy David Vršecký exceloval v sobotu v úvodním pohárovém závodě v Barceloně, kde si dojel pro první místo.

Jeho stájový kolega s roudnické stáje Buggyra Markus Bösiger skončil pátý.

Vršecký tak v průběžném pořadí stáhl náskok vedoucího Albaceteho o osm bodů na 18.

Začátek závodního víkendu měl k ideálnímu stavu hodně daleko. Po dvou druhých časech z volných tréninků zachraňoval Vršecký třetí místo v měřené dvacetiminutovce v hodině dvanácté.

Na konci prvního kola ho přibrzdil vedoucí muž průběžného pořadí Antonio Albacete. „Vysvětloval mi cosi o tom, že si náhlým brzděním v závěru kola chtěl vytvořit lepší pozici pro další průběh tréninku," vysvětloval David na konci tréninku. "Naštěstí je Barcelona okruhem, na kterém se dá předjíždět," dodal.

Ve druhé řadě pohárového závodu pak zůstal Vršecký osamocen, na start se totiž nedostavil v důsledku opravy motoru původně čtvrtý Rakušan Allgauer.

Vršecký skvěle odstartoval a záhy se dostal před Albaceteho, který se postrkoval s vedoucím Hahnem. V té chvíli měl před sebou pouze německého jezdce.

„Taktika byla stanovena tak, že nebudu do Hahna bušit, jako v neděli v Nogaru, ale připravím si pořádně útok,“ řekl Vršecký po závodě.

Ve třináctém kole se pak rozhodl po dvou zkušebních pokusech o ten vyšel. „Pohoda a maximální spokojenost. Věřím si i na závod s hendikepem,“ dodal šťastný Vršecký.

Druhý český závodník František Vojtíšek skončil šestý a získal i stejný počet bodů do celkové klasifikace. Jablonecký pilot je s Renaultem na celkovém osmém místě.

ME tahačů v Barceloně - sobota:
Hlavní závod:
1. Vršecký (ČR/Buggyra) 22:56,59, 2. Hahn (Něm./MAN) – 0,91, 3. Albacete (Šp./MAN) – 9,41, 4. Oliver (Brit./MAN) – 29,30, 5. Bösiger (Švýc./MAN) – 29,84, 6. Vojtíšek (ČR/Renault) – 32,06.
Průběžné pořadí ME: 1. Albacete 215 bodů, 2. Vršecký 197, 3. Bösiger 173, …8. Vojtíšek 56.