„Vím, jak to v Mostě vypadá z kabiny, a teď se těším, že si budu moct užít závody z pohledu diváka a fandit našim autům. Rozhodně se chci jít podívat do první šikany, kde je nejvíc lidí a je to tam nejzajímavější," těší se roudnický rodák, který po loňské sezoně opustil okruhový seriál a přeorientoval se na rallye závody kamionů.

Jak populární pilot Vršecký svým neotřelým způsobem glosuje pro Deník pět výrazných postav seriálu?

ADAM LACKO (Česko, Buggyra)

Loňský vicemistr byl do posledního závodu v čele šampionátu, než ho na Hungaroringu přeskočil o 13 bodů Němec Jochen Hahn.

„Adam měl dobře nakročeno. V Maďarsku ztratil pár bodů a v Mostě to bude chtít otočit. Nicméně i Hahn jezdí hodně testovat do Mostu, takže to nebude mít jednoduché," uvažuje nahlas Vršecký, který loni s Lackem slavil titul v týmech.

JOCHEN HAHN (Německo, MAN)

Trojnásobný mistr Starého kontinentu a aktuální lídr šampionátu dokázal ve své největší slávě vyhrávat na počkání. V paddocku patří mezi nejoblíbenější jezdce, nezkazí žádnou legraci.

„Nemůžu mluvit za Adama, ale já mám Jochena rád. Je to závodník, kterého si můžu vážit. Dá se s ním závodit, není to žádný zákeřný hajzl," říká upřímně Vršecký, který s Hahnem svedl na trati nespočet tvrdých, ale férových bitev. „Boj o titul vidím mezi ním a Adamem. Do umístění v top trojce může ještě promluvit i Kiss."

NORBERT KISS (Maďarsko, Mercedes)

Úřadující mistr Evropy je na žebříčku oblíbenosti zcela na opačném konci než Hahn. Nafoukaný a sebestředný Maďar po loňském titulu přestoupil od dominantního MAN k druhořadému Mercedesu a s ním letos jen paběrkuje. A dost těžko to skousává.

„Kiss už není tak dominantní a neunáší to. Ono se taky blbě zvyká, když vyhráváš každý závod a najednou to tak není," rýpne si Vršecký. Velký zkrat Kiss předvedl o víkendu doma na Hungaroringu, kdy při výjezdu z poslední zatáčky na cílovou rovinu poslal Vojtíška do zdi a tahač českého pilota byl na odpis.

„Kiss je… Už jenom jak vystrčil Frankieho. Je to zákeřný hajzl, potřeboval by od někoho pořádně proplesknout," nebral si servítky Vršecký. „Všichni víme, že Frankie je blokař, ale když někoho smeteš na brzdách, tak to nejde vrátit zpátky, ale na výjezdu, kdy ubrat můžeš, tak to je úmyslné sestřelení. Já být komisař, tak Kisse vymetu z celého dne. Přestože je takový, jaký je, tak řídit umí a v Mostě může vyhrát."

JIŘÍ FORMAN (Česko, Buggyra)

Poprvé před domácím publikem se ukáže nováček mezi truckery Jiří Forman, který do monstra přesedlal před sezonou z motokáry.

„Je to jeho první sezona a určitě se bude chtít doma blýsknout. Uvidíme, jak zapracují nervy. Když tě každý poplácává a říká, jak ti věří, že vyhraješ, a ty víš, jak je to složité, tak to ti moc nepřidá. Na druhou stranu vím, že diváci v Mostě jsou schopní tě vyburcovat."

FRANTIŠEK VOJTÍŠEK (Česko, MAN)

Samostatnou kapitolou je František „Frankie" Vojtíšek. Populární závodník z Jablonce nad Nisou se evropského šampionátu trucků účastní už od roku 1987.

„Musím říct, že obdivuju jeho zápal a chuť závodit. Mně po těch letech přijde, že se nemám jak zlepšit, že už to není ono a je lepší se věnovat něčemu jinému, než se zuby nehty držet volantu. Ale jestli ho to stále baví, tak super, je to obdivuhodné.