Hlavní závod mistrovství Evropy tahačů vyhrál Markus Bösiger, polovičně bodovaný závod s handicapem zase jeho kolega z roudnické stáje Buggyra David Vršecký.

Pouze jezdci na závodních speciálech Buggyra se radovali v sobotu z vítězství na legendárním okruhu Nürburgring. Vršecký v sobotu ztratil na průběžného lídra ME Antonia Albaceteho (v sobotu 2. a 3. místo) jeden bod – celkem to je 23. „Přesto jsem zatím spokojený,“ uvedl Vršecký, který má na Nürburgringu vždy lepší neděle.

Vše začalo netradičně již v pátek, kdy se jel netradičně měřený trénink, ten ovládl právě Markus Bösiger, který poté v sobotu vyhrál na německém okruhu po třetí za sebou. David Vršecký dojel za Albacetem třetí.

Bösiger jel na mokré trati svou strojovou jízdu a stejně jako v sezónách 2007–2008 si dojel bez problémů pro vítězství. David Vršecký měl za sebou podstatně akčnější závod.

„Trénink mi moc nevyšel, ale loni to bylo stejné. Tak trochu jsem spoléhal na to, že Hahn se bude chtít doma předvést. Nakonec mi to skoro vyšlo,“ komentoval Vršecký průběh závodu, v jehož závěru se děly zajímavé věci. „Hahn se neustále tlačil na Alabceteho. Kolo před koncem to trochu přehnal. Najednou stál proti mně v takřka protisměru. Byla to honička, ale nakonec jsem to zvládnul.“

Na rozdíl od předchozích závodů vyšel Buggyrám start do závodu s handicapem skvěle. Vršecký byl v úvodu závodu třetí, Bösiger pátý. Naopak největší soupeři Albacete s Hahnem ztráceli. Pak však přišla zatáčka Conti, která se stala osudnou Markusovi Bösigerovi. Vítěz úvodního závodu se pokoušel předjet na čtvrtém místě jedoucího Altenstrassera. Při pokusu však došlo ke kontaktu mezi oběma jezdci. Mladý Rakušan udělal ukázkové hodiny, Bösiger se „zasekl“ přímo za ním.

Prvním kolem tak sokové projížděli na 20. a 21. místě. Vzápětí dostal Bösiger penalizaci v podobě průjezdu boxovou uličkou. Nikterak povedený závod skončil pro Švýcara v šestém kole, kdy musel kvůli technické závadě odstoupit. „Závody s hendikepem se mi nějak nedaří. Nechci komentovat důvod ani penalizaci,“ komentoval Bösiger lakonicky.

Naopak Vršecký předvedl vynikající výkon. Ve druhém kole se dostal před Olivera, ve čtvrtém již vedl. „Jelo se mi velmi dobře. Měl jsem z depa informaci o tom, že se ke mně přibližuje Hahn. Držel jsem ale svoje tempo a v poklidu vyhrál,“ řekl vítěz, který zároveň litoval problémů Bösigara. „Je to škoda. Měli jsme na. Udělal jsem ale dvě pódia, takže spokojenost.“

První závod: 1. Bösiger (Švýc./Buggyra) 23:54,502, 2. Albacete (Šp./MAN) –3,1, 3. Vršecký (ČR/Buggyra) –5,5, …Vojtíšek (ČR/Renault) nedokončil.

Druhý závod: 1. Vršecký 25:25,710, 2. Hahn (Něm./MAN) –0,61, 3. Albacete, …8. Vojtíšek –34,17.

Pořadí ME: 1. Albacete 272 b., 2. Vršecký 249, 3. Bösiger 207, …9. Vojtíšek 68.

Pohár konstruktérů: 1. Buggyra (Bösiger, Vršecký) 516, 2. MAN-Hahn (Hahn, Szobi) 330, 3. Renault (Altenstrasser, Vojtíšek) 305.