Grand Prix Německa figurovala v září zveřejněném předběžném kalendáři na příští rok s hvězdičkou značící, že konání závodu ještě není definitivní. Na rozdíl od dalších dvou ohrožených Velkých cen Kanady a Brazílie Hockenheim ze seriálu skutečně vypadl, což by měla 30. listopadu potvrdit světová rada Mezinárodní automobilové federace (FIA).

"Nedostali jsme nabídku, v níž by byla pokryta všechna ekonomická rizika, což byla vždy naše podmínka pro případné pořádání závodu," uvedl dnes obchodní ředitel Hockenheimringu Georg Seiler.

Vedení okruhu má s Ecclestonem smlouvu, jež vyprší v roce 2018 a s největší pravděpodobností nebude prodloužena. Šéf F1 totiž odmítá organizátorům finančně vypomáhat. "Už nemůžeme závod v Německu subvencovat, když totéž neděláme ani u jiných závodů v Evropě," uvedl.

V Německu se do letoška jelo 76 Velkých cen F1, v posledních letech se o pořadatelství každoročně střídaly Nürburgring a Hockenheim. Grand Prix Německa v kalendáři chyběla už loni kvůli ekonomickým problémům Nürburgringu, letos se jela na Hockenheimringu možná na dlouho naposledy.

TAKÉ ČTĚTE: Finále je tu. Vyrve Rosberg bývalému kamarádovi žezlo? Je blízko