Podnik v Costa Dauradě zahájí dnes večer krátkým asfaltovým prologem. První etapa poté bude pokračovat převážně na šotolině v pátek, aby se závodníci v sobotu a v neděli opět vrátili výhradně na asfalt.

Celkově připravili pořadatelé pro jezdce devatenáct rychlostních zkoušek o celkové délce 321 kilometrů. Chybět nebude ani tradiční závěrečná rychlostní zkouška v Duesaigües, kde musí jezdci jednou objet celý kruhový objezd.

Ve startovní listině nebudou chybět ani čeští vyslanci. Z příprav na Rallye Dakar si do Španělska odskočí Martin Prokop. Ten zatím se svým Fordem Fiestou vybojoval dvanáct bodů a v hodnocení šampionátu mu patří čtrnáctá příčka.

Kopecký věří, že má šanci vyhrát

Na start se postaví také tovární tým Škoda Motorsport, který budou v Katalánii zastupovat dvě posádky. Loňský vítěz kategorie WRC2 Pontus Tidemand a čeští mistři Jan Kopecký, Pavel Dresler.

Oba závodníci jsou nadále v přímé hře o celkové vítězství ve své kategorii. K udržení nadějí na celkový triumf je ale udrží pouze vítězství ve Španělsku. „Na Španělskou rallye se těším," uvedl na webu týmu Jan Kopecký. „Nejdůležitější bude co nejrychleji se přizpůsobit různým povrchům. Pokud se mi to podaří, mám šanci na vítězství. Po třech druhých místech ve WRC2 v řadě je nyní čas na triumf," dodává bojovně Kopecký.

V celkovém hodnocení mistrovství světa má svůj osud ve vlastních rukách Francouz Sébastien Ogier. K zisku čtvrtého titulu mu stačí dojet na třetím místě a získat jeden bonusový bod za umístění v power stage. Ogier v Katalánsku jezdit umí, vyhrál zde už v letech 2013 a 2014.