Libor Podmol se léčí z těžké nehody: během květnového závodu mistrovství světa v Mnichově dopadl z několikametrové výšky na nohy. Mistr světa se však nevzdává a rád by už v listopadu jel na motorce na tradičním FMX Gladiator Games v Praze. „S fyzioterapeutem doktorem Rulcem se vidíme každý týden. Provádí mi masáže, akupresůru a celkovou terapii. Hodně mi to pomáhá, i když to bolí jako čert a místnosti, kde se terapie odehrává, říkám mučírna,“ popisuje Podmol, jenž už dokáže udělat několik kroků. „Cvičím denně živě na instagramu a facebooku s fanoušky. Společná energie mi pomáhá se zmáčknout.“

Barbora Laňková na trati v Opatově.
Motokrosový svátek v Lokti. Laňková pokukuje po světových bodech

Intenzivní bolesti, které šampióna sužovaly, trochu ustoupily. V současné době je důležité, aby správně rostl nerv na jeho pravé noze. „Pomalinku a jistě se mi zlepšuje cit na patě i prstech, ale ještě stále je přede mnou hodně práce,“ líčí Podmol, který se dnes zúčastní akce v Brně. Světovou freestylovou show na kolech, motorkách a koloběžkách pomůže moderovat. 

Unikátní trik

Na brněnském výstavišti se rozjede také Filip Podmol, mladší bratr Libora. „Má být skvělé počasí, jede celý náš Podmol Bros team s nafukovacím dopadem. Navrhnul jsem a vyrobil novou kolekci Podmol Bros oblečení, kterou tam představíme. Společně s dalšími kluky na kolech, motorkách a koloběžkách překonáme gravitaci,“ slibuje Podmol.

Velkým lákadlem má být unikátní trik, který předvede Filip Podmol. Půjde o první venkovní dvojité salto. „Bratr je teď ve formě, minulý týden vyhrál ve Švýcarsku a o víkendu na největší evropském motokrosovém festivalu v Evropě na Zwartecrossu skočil první venkovní double flip. Tenhle trik předvede i v Brně,“ dodává rekonvalescent.

Největší akci tohoto formátu v Česku podpoří hudebně Leoš Mareš, Ego, Sima a Kali & Peter Pann. K vidění bude i nejsilnější muž Evropy. Hlavním lákadlem bude ale bezesporu účast Libora Podmola.

Startuje Rally Pačejov. Pojede Solberg, Dohnal i bývalý pilot F1.
Startuje Rally Pačejov. Pojede Solberg, Dohnal i bývalý pilot F1