Nevlídné počasí si zahrává s Rallye Dakar. Organizátoři museli kvůli silným bouřkám, sesuvům půdy a záplavám zrušit středeční devátou etapu.

Čtěte také: Kvapil zachránil na Dakaru kolegovi život: Jako hrdina se necítím

Pro závodníky to sice znamená pauzu od závodění, odpočinku si ale neužijí. "Už jsme osmnáct hodin na cestách. Dobrou zprávou ale je, že jsme zvládli přejezd přes hory v nadmořské výšce okolo čtyř a půl kilometrů, a to se vše odehrávalo na nezpevněných cestách," popsal nebezpečnou cestu manažer týmu Tatra Buggyra Racing Jan Kalivoda. 

Za problém ale považoval hlavně to, že většina doprovodů ostatních závodníků přejezd ještě neprojela. "My se nacházíme asi čtyři sta kilometrů před bivakem a kolem nás je spousta týmů," dodal.

Čtěte také: Dakar je brutální závod se vším všudy, tvrdí trucker Lacko

Kolony a potíže s přepravou mohou za určitých okolností ohrozit i start do další etapy. Podle Kalivody by ale čeští piloti měli mít problémy. "Co máme zprávy, tak naše závodní speciály jsou už v bivaku a doprovodné technice zbývají asi dvě hodiny cesty. I když na přípravu budou mít mechanici jen pár hodin tak jsem přesvědčený, že budeme do další etapy připraveni," doufá Kalivoda.

Volno nepřišlo vhod Martinu Macíkovi. "Mrzí mě to, přišli jsme tak o další příležitost stáhnout náskok těch, kteří jsou před námi. Měla to být nejtěžší etapa, kde jsme mohli hodně ztratit, ale také hodně získat. Nedá se nic dělat, jedeme dál a doufáme, že si ještě zazávodíme," říká pilot liazu, který figuruje na patnáctém místě.

Čtvrteční etapa z Chilecita do San Juanu čítá 751 kilometrů, z toho 449 závodních.

Přesun týmu Tatra Buggra Racing

Zdroj: Youtube

Jak vypadá bydlík týmu Big Shock Racing?

Zdroj: Youtube