„Byli jsme upozorněni už před zápasem, že tady zřejmě bude hodně létajícího hmyzu. Ale když jsme přišli na rozcvičku, bylo toho mnohem víc, než jsme čekali,“ svěřil se kapitán Angličanů Harry Kane, který dvěma brankami nakonec zařídil vítězství favorita 2:1.

„Použili jsme hodně sprejů proti hmyzu před zápasem i o poločase. Ale moc to nepomáhalo. Někdo je měl v očích, někdo zase v puse. Ale každou překážku, která se vám postaví do cesty, musíte překonat. Tým se s tím vypořádal skvěle,“ uvedl Kane.„Bylo to dost otravné, ale pro oba týmy stejné. Každý se s tím musí vyrovnat,“ doplnil ho další Angličan Ashley Young.
Ruští pořadatelé už dávno před šampionátem rozprašovali v okolí stadionu látky, které měly hmyz zahubit. Úplně se to ale zcela zjevně nepovedlo. Stadion, který stojí v blízkosti veletoku Volhy byl hmyzem obsypán. Podle organizátorů zkrátka podobné výjevy k Volgogradu v polovině června patří.„Máte je opravdu všude. Na tvářích, na rtech, v nosních dírkách, v uších i ve vlasech. Večer se budu muset pořádně prohlédnout a „odhmyzit“, protože někteří, jež se vám podařilo rozplácnout zůstali na opravdu nejzvláštnějších místech,“ říkala reportérka BBC Natalie Pirksová.Ne všichni ale byli z množství hmyzích nepřátel špatně naladěni. Tuniský kouč Nabíl Maalúl si jich prý téměř ani nevšiml. "Soustředil jsem se na hru a svůj tým," pokrčil rameny.

Ve Volgogradu se bude hrát ještě třikrát. V pátek se tam utkají Nigérie a Island, v pondělí Saúdská Arábie s Egyptem a ve čtvrtek 28. června pak Polsko s Japonskem.