„Podle našich odhadů utratí cizinci během světového šampionátu v Rusku více než 100 miliard rublů (35 miliard korun),“ řekl novinám Sovětský Sport ministr ekonomického rozvoje Maxim Oreškin.

Vyjádřil přitom přesvědčení, že západní protiruské sankce nijak neovlivní tuto událost. „Je tu politika, je tu ekonomika a pak je tu život obyčejných lidí. Poptávka po globální soutěživé sportovní akci, jako je například mistrovství světa, je vždy vysoká,“ dodal.

Podle Asociace cestovních kanceláří Ruska navštíví zemi během června a července, kdy se šampionát koná, asi 400 tisíc zahraničních turistů. Pro příští rok se pak očekává nárůst turistů až o 20 procent.

Oreškin zdůraznil, že modernizace infrastruktury pro mistrovství světa ve fotbale bude mít ve výsledku pozitivní vliv na mnoho oblastí hospodářství a kvalitu života lidí.

„S výstavbou moderních hotelů, letišť, silnic se bude zvyšovat aktivita obyvatel v regionálních centrech. Bude snadnější podnikat, řekněme v Nižním Novgorodu nebo v Rostovu na Donu. Města se také změní,“ dodal.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se koná od 14. června do 15 července na 12 stadionech v 11 ruských městech. Jde o Moskvu (stadiony Lužniki a Spartak), Petrohrad, Kaliningrad, Jekatěrinburg, Nižnij Novgorod, Kazaň, Samara, Saransk, Volgograd, Rostov na Donu a Soči.