„Fotbalová asociace Thajska nás informovala o tom, že z lékařských důvodů není možné, aby chlapci odcestovali na finále mistrovství světa do Moskvy,“ uvedl v úterý po ukončení záchranné operace řídící orgán Mezinárodní federace fotbalových asociací (FIFA).

„Prioritou FIFA zůstává zdraví všech osob zapojených do záchranné operace,“ napsala organizace.

Vedení FIFA se tak v neděli na okraj finále mistrovství světa setká s představiteli thajského fotbalu. „Budeme hledat novou příležitost k pozvání chlapců na akci FIFA, abychom se s nimi podělili o okamžik společenství a oslav,“ uvedla FIFA ve svém prohlášení.

Federace vyjádřila „hlubokou vděčnost všem osobám zapojeným do záchranné operace“ a současně projevila soustrast rodině potápěče thajského námořnictva, který při ní zahynul.

FIFA však není jediná z fotbalového světa, kdo chce něco udělat pro zachráněné malé fotbalisty. Anglický reprezentant a obránce Kyle Walker, který hraje za Manchester City, napsal na Twitteru, že chlapcům pošle dresy a požádal o pomoc se získáním adresy.

To konkurenční klub Manchester United rovnou pozval mladé fotbalisty i jejich zachránce, aby ho navštívili. „Rádi bychom přivítali tým z fotbalového klubu Wild Boars a jejich záchranáře v příští sezóně na Old Trafford,“ napsal klub na svém oficiálním twitterovém účtu. V Thajsku je Manchester United velice populární. Jeho lokální facebookovou stránku sleduje 135 tisíc fanoušků.

V roce 2010 už Manchester United hostil skupinu chilských horníků, kteří strávili téměř deset týdnů v zavaleném dole, než se je podařilo zachránit.