V Kazani viděli diváci krásné góly, které padaly po utěšených akcích. Prozatím nejlíbivější zápas ruského šampionátu odstartoval Mbappé úžasným únikem, který zastavil až penatový faul stopera Rojoi. Griezmann pokutový kop s přehdem proměnil. Pařížský šikula dělal Jihoameričanům problémy svou rychlostí a tahem na branku. Za stavu 2:2 duel rozhodl dvěma góly. Argentinu sice nesrazily na kolena, ale postup do čtvrtfinále už Francouzům z kapsy nevyrvala.

Argentinci přitom na začátku druhé půle vedli, čtvrtfinálové brány jim ale Mbappé & spol. rychle zabouchli.

"Je to úspěch. Byl to velký zápas, ale bylo to hodně složité. Hráči předvedli, co jsem od nich chtěl. V posledním utkání jsme byi hodně kritizovaní. Jsem rád, že jsme na zápas s Dánskem dali zapomenout," velebil postup trenér Francie Didier Deschamps.

Hrdina sobotního úvodního osmifinále zářil po utkání štěstím. "Jsem rád, že jsem dal dvě branky. Je to hezké, ale musím se dál snažit pracovat," řekl do kamery. Gary Lineker, fotbalová legenda Anglie a oblíbený glosátor dění na MS, jeho představení na Twitteru vyzdvihnul, Mbappého označil za budoucí globální fotbalovou hvězdu.

Argentina, jeden z velkých favoritů šampionátu, balí kufry. V Rusku se neprezentovala tím, co od ní fanoušci čekali. Hrála spíše profesorský fotbal, zabrala zpravidla až když jí teklo do bot. Oproti Francii působila v osmifinále ospale, na hřišti neměla dravce typu Mbappého, Lionel Messi, který pravděpodobně hrál své poslední mistrovství, byl oproti zápasům v dresu Barcelony poloviční.

Otázkou je, nakolik neúspěch Jihoameričanů jde za koučem Sampaolim, který podle mnohých dělal při určování sestavy a taktiky spoustu chyb. Právě vnitřní klima může být jednou z příčin nezdaru Argentiny. Ta však měla problémy sama se sebou už v kvalifikaci. Zdá se, že ji v násedujících letech musí nevyhnutelně čekat generační obměna. Její příběh není nepodobný tomu německému, vyřazení v osmifinále bude pro fanoušky Argentiny stejně markantním zklamáním.

Francie - Argentina 4:3 (1:1)
Branky: 13. Griezmann, 57. Pavard, 64. Mbappé, 68. Mbappé - 41. Di María, 48. Mercado, 90+3. Agüero.
Rozhodčí: Faghani – Sokhandan, Mansouri.
ŽK: Matuidi, Pavard, Giroud - Tagliafico, Mascherano, Banega, Otamendi
Francie: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Lucas Hernández – Kanté, P. Pogba – Mbappé (89. Thauvin), Griezmann (83. Fékir), Matuidi (75. Tolisso) – Giroud.
Argentina: Armani – Mercado, Otamendi, Rojo (46. Fazio), Tagliafico – E. Pérez (66. Agüero), Mascherano, Banega – Pavón (75. Meza), Messi (C), Di María.