Na parádní Griezmannův kop si na přední tyč naběhl Samuel Umtiti, svalnatýma nohama se odrazil, jako by v nich měl pružiny, a protože Fellaini nebyl u něho natěsno, měl stoper Barcelony dost času soustředit se na trknutí spánkem do balónu. Brankář Courtois, ač disponuje mohutným rozpětím paží, byl překonaný. Poprvé a naposledy. Rozhodující moment petrohradského semifinálového duelu mezi Francií a Belgií se odehrál šest minut po obrátce.

„Byl to výjimečný zápas, jsem šťastný. Klobouk dolů před tím, co hráči dokázali. Děkuji také realizačnímu týmu, jsme jeden celek!“ byl po utkání zaplaven emocemi trenér Francie Didier Deschamps.

V první půli se sice hrála taktická partie, fotbal v podání 22 nejlepších hráčů obou vyspělých evropských zemí ale ani zdaleka nenudil. Francie se rozjížděla pomalu, zprvu měli šance Belgičané. Tu největší Alderweireld, jehož krásnou střelu výborně chytající Lloris tygřím skokem vyrazil. Na druhé straně těsně před přestávkou zahrozil Pavard.

Jak hráči ze země galského kohouta první poločas skončili, tak ho i začali. Za svou ofenzivní snahu byli odměněni Umtitiho brankou. Chvíli poté mohl Francii pojistit vítězství a postup do finále Giroud, efektní přihrávku Mbappého ale nezužitkoval. Belgie se pochopitelně tlačila na zteč Llorisovy branky, chyběla jí ale potřebná invence. Ani zoufalá snaha v závěru k vyrovnání nevedla, Francie si tak díky výhře 1:0 zahraje finále!