Francie si zahraje finále MS. Proti Belgii rozhodla hlavička Umtitiho

Francie je ve finále mistrovství světa ve fotbale. V semifinálové bitvě porazila Belgii a v neděli vyzve vítěze středečního zápasu Anglie – Chorvatsko.

10.7.2018

Na parádní Griezmannův kop si na přední tyč naběhl Samuel Umtiti, svalnatýma nohama se odrazil, jako by v nich měl pružiny, a protože Fellaini nebyl u něho natěsno, měl stoper Barcelony dost času soustředit se na trknutí spánkem do balónu. Brankář Courtois, ač disponuje mohutným rozpětím paží, byl překonaný. Poprvé a naposledy. Rozhodující moment petrohradského semifinálového duelu mezi Francií a Belgií se odehrál šest minut po obrátce.

„Byl to výjimečný zápas, jsem šťastný. Klobouk dolů před tím, co hráči dokázali. Děkuji také realizačnímu týmu, jsme jeden celek!“ byl po utkání zaplaven emocemi trenér Francie Didier Deschamps.

V první půli se sice hrála taktická partie, fotbal v podání 22 nejlepších hráčů obou vyspělých evropských zemí ale ani zdaleka nenudil. Francie se rozjížděla pomalu, zprvu měli šance Belgičané. Tu největší Alderweireld, jehož krásnou střelu výborně chytající Lloris tygřím skokem vyrazil. Na druhé straně těsně před přestávkou zahrozil Pavard.

Jak hráči ze země galského kohouta první poločas skončili, tak ho i začali. Za svou ofenzivní snahu byli odměněni Umtitiho brankou. Chvíli poté mohl Francii pojistit vítězství a postup do finále Giroud, efektní přihrávku Mbappého ale nezužitkoval. Belgie se pochopitelně tlačila na zteč Llorisovy branky, chyběla jí ale potřebná invence. Ani zoufalá snaha v závěru k vyrovnání nevedla, Francie si tak díky výhře 1:0 zahraje finále!

Autor: František Bílek

Na Mistrovství světa ve fotbale 2018 se probojovalo 32 týmů, které se utkají na dvanácti stadionech v jedenácti městech Ruska. Účastníci byli rozděleni do osmi skupin, ve kterých odehrají základní část.

Z každé skupiny postoupí dva týmy do play-off. V play-off se v osmifinále (30. června - 3. července) utká vždy první s druhým mezi těmito skupinami - A-B, C-D, E-F, G-H. Vyřazovací část pak pokračuje čtvrtfinálovými duely (6. a 7. července), semifinále (10 a 11. července) a medailovými zápasy (14. a 15. července).

Ve fotbalovém speciálu najdete rozpis všech zápasů i skupin: skupina A, skupina B, skupina C, skupina D, skupina E, skupina F, skupina G, skupina H.

10.7.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Fotbalové utkání Fortuna ligy mezi celky Bohemians Praha 1905 a 1. FC Slovácko 22. července v Praze. Zklamaný Michal Kordula.

Stejskal: Jestli zopakujeme Chorvatsko, o postup mít strach nebudu

/ROZHOVOR/ Přestože byli nováčkem soutěže, počínali si nadmíru zdatně. Fotbalisté Českého Brodu B obsadili v právě skončené sezoně I. A třídy solidní šestou příčku. „Převládá spokojenost, ale nesmíme se uspokojit. Týká se to některých zápasů i tréninků. Ale když slyším jak je to jinde, musím kluky pouze pochválit,“ říká trenér Jindřich Stejskal.

včera 16:11

Jeseník posílili navrátilci, na účastníka MSFL Rýmařov ale nestačil

Až do pátku 20. července čekali hráči Jeseníku na první přípravné utkání. Na svém trávníku přivítali třetiligový Rýmařov a příliš nechybělo, aby se jim podařilo papírového favorita zaskočit.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 08:42

Brankář Sigmy Buchta: Slavia byla efektivní, já jsem nic nechytil

/ROZHOVOR/ Nepříjemný vstup do ligové sezony zažila fotbalová Sigma a především brankář Miloš Buchta. „Pro gólmana jsou nejhorší zápasy, kdy si nesáhne na balon a jen je loví ze sítě,“ konstatoval strážce olomoucké branky po jasné domácí prohře 0:3 se Slavií Praha. „Musíme na to rychle zapomenout,“ nabádá brankář, jenž nedávno oslavil 38. narozeniny.

včera 22:37

Pro výkon mužstva v prvním poločase neměl pochopení. Co naplat, že fotbalisté Slovácka po přestávce Bohemku zmáčkli, když dvoubrankové manko stejně neumazali. Veškerá snaha tak nakonec přišla stejně vniveč. Kouče Michala Kordulu více než těsná porážka 1:2 štval přístup hráčů v úvodní části.

Ferrari přetrhává rodinná pouta i táhne na trať. Třeba už tři měsíce po porodu

/REPORTÁŽ/ Logo černého koně vzpínajícího se na zadních nohou je vidět na každém kroku. Na brněnský Masarykův okruh se sjíždí milovníci italské značky Ferrari už od nedělního podmračeného rána. Fanoušci se na tribunách usazují již při dopoledních kvalifikacích na závody dvou šampionátů v seriálu Ferrari Challenge – Coppa Shell a Trofeo Pirelli.

Hokejisté brněnské Komety si suchou letní přípravu zpestřují bruslením

Místo do triček a šortek se raději pracně navlékají do výstroje. Náročné výběhy do kopce pravidelně nahrazují mnohem příjemnějším způsobem bruslením. Hokejisté brněnské Komety navazují na trend, který klub loni nastolil, a několikrát v týdnu se sklouznou na stadionu.

Hradec začal sezonu úspěšně. O výhře rozhodl Martan střelou od tyče

Takhle by to šlo. Votroci podali v úvodním utkání nového ročníku druhé fotbalové ligy na hřišti Táborska jistý výkon, domácí tým udrželi na uzdě a domů vezou výhru 1:0. Jediný gól fotbalistů Hradce Králové vstřelil již ve 2. minutě Ladislav Martan.

Místo potlesku pískot. Zbrojovka zahájila boj o návrat mezi elitu porážkou

Po úvodním zápase Fortuna:Národní ligy slyšeli fotbalisté Zbrojovky pískot. Brněnský celek podlehl na domácím hřišti Jihlavě 1:3.