V posledním utkání s Japonskem už budou hrát naši severní sousedé pouze o čest. Velmi dobře hrající Kolumbie se naopak vrátila do hry o postup, v cestě jí ale stojí Senegal.

Polská družina byla po úvodní porážce od Senegalu pod velkou palbou kritiky, a to jak od fanoušků, tak i od novinářů. Velká očekávání nebyla naplněna, v takové atmosféře se nepracuje lehce. Proti Kolumbii nepomohly ani změny v sestavě, Polsko na zeleném pažitu nepůsobilo dobře. Jihoameričané byli v Kazani nebezpečnější, měli více "šťávy", působili oproti soupeři lehkonohým dojmem. Pět minut před přestávkou zužitkoval povedený centr Jamese Rodrígueze stoper Barcelony Yerry Mina a Kolumbie vedla.

Po obrátce se Polsko snažilo o zvrat, chyběly mu ale nápady, které by mu pomohly vypacovat si dobrou střeleckou příležitost. Lewandowského tutovku zlikvidoval kolumbijský brankář Ospina, který jeho záměr přečetl. O 10 minut později přišel trest v podobě druhé branky, kterou po nádherné průnikové přihrávce vsítil krásnou šajtlí Falcao. Polsko, které tou dobou hrálo prakticky bez obrany, v 75. minutě dorazil po další parádní akci Cuadrado, jeden z nejlepších kolumbijských hráčů nedělního večera.

"Tohle se prostě ve fotbale stává. My ale musíme uznat, že jsme prohráli jednoznačně. Bojovali jsme ze všech sil, ale nešlo to. Nevím, co jsme měli udělat lépe," konstatoval smutný Robert Lewandowski.


Ve skupině H je situace zamotaná, postoupit může nejen Kolumbie a Senegal, ale i Japonsko. To má možná nejlepší výchozí pozici, na svém kontě má totiž 4 body a před sebou utkání s Polskem, jemuž půjde už pouze o čest.