Úvodní zápas skupiny E mezi Srbskem a Kostarikou přinesl vzrušující momenty až ve druhém poločase.

V 50. minutě ztroskotal srbský útočník Aleksandar Mitrović, který pomohl Fulhamu k postupu do Premier League, na brankáři Navasovi, jenž zlikvidoval jeho samostatný únik.

Lionel Messi během zápasu s Islandem.
Messi promluvil o zahozené penaltě. Povzbudil jej Maradona

O chvíli později už ale brankář Realu Madrid nedosáhl na perfektní střelu zkušeného obránce Aleksandara Kolarova z přímého kopu a bylo rozhodnuto.

Brazilci ztratili dva body

Na tříbodový zisk Srbů chtěli ve večerním zápase zareagovat Brazilci, jejich souboj se Švýcarskem však skončil 1:1.

Vše přitom pro pětinásobné mistry světa začalo ideálně. Philippe Coutinho vyslal nádhernou střelu pravačkou, na kterou byl švýcarský gólman krátký.

Brzy po změně stran se však po rohovém kopu hlavou prosadil důsledný Steven Zuber. "Kanárci" se v té chvíli hodně zlobili na rozhodčího, který podle nich přehlédl faul švýcarského záložníka.

Závěrečný tlak Brazilců vyšel na prázdno, favorit přes střeleckou převahu (21:6) ztratil dva body.

Tvrdě hrající Švýcaři zápas znechutili především Neymarovi, který byl nejfaulovanějším hráčem.

Senzační výhra Mexika

Největší překvapení dosavadního průběhu MS se zrodilo na úkor Německa. Úřadující šampioni prohráli ve struhjící bitvě s Mexikem 0:1.

Moskevskému stadionu Lužniki kralovali Mexičané na hřišti i v hledišti. Hirving Lozano poslal outsidera v první půli po smrtícím brejku do zaslouženého vedení a Němci i přes zlepšený výkon ve druhém poločase nedokázali odpovědět.

Argentinský fanoušek na MS ve fotbale.
Fotbalovým fanouškům spadl v Moskvě na hlavy nahý muž, zemřel

„Měli jsme herní plán rychle přepínat do útoku. Hirving Lozano je neuvěřitelný útočník a hodně nám pomáhal k rychlému přechodu do útoku,“ ocenil mexický trenér Juan Carlos Osorio střelce vítězné branky.

Celá středoamerická země slaví nečekaný triumf. Takhle se z gólu do německé sítě radovali fanoušci v mexické metropoli:

Německo se bude muset prát o postup ze skupiny v dalších dvou zápasech se Švédskem a Jižní Koreou.

„Začátek nám nevyšel a teď musíme vyhrát zbylé zápasy. Jsem přesvědčen, že na to máme. Turnaj je ještě dlouhý,“ nevzdává se trenér Německa Joachim Löw.