"Řekli jsme, že chceme, aby to bylo nejlepší mistrovství světa v historii. Můžeme říct, že to nejlepší mistrovství světa v historii bylo!" řekl muž, který funkci šéfa FIFA vykonává od roku 2016.

Infantino ocenil pořadatelské Rusko, které šampionátem žilo; z 98 procent byly stadiony vyprodány, celá země se změnila v jedno velké fotbalové hřiště; sedm milionů fanoušků navštívilo hostitelské festivaly, tři miliardy diváků sledovaly šampionát v televizi. V neděli by při finále měla být u obrazovek rovná miliarda fandů.


"Mistrovství celé Rusko změnilo, stalo se fotbalovou zemí. Fotbal je nyní součástí ruské DNA. Do Ruska přicestovalo kolem milionu lidí, všichni objevili krásnou a srdečnou zemi," blahořečil Infantino pořadatelům na páteční moskevské tiskové konferenci. "Díky bychom měli říct všem, kteří se o to přičinili - od Ruské fotbalové asociace, přes ruský lid až po dobrovolníky, kteří měli vždy úsměv na tváři," dodal muž s švýcarským a italským občanstvím.

Předseda FIFA se také zmínil o videu, které mělo v Rusku na mistrovství premiéru. A podle Infantina úspěšnou. „Video nemění fotbal, ale čistí ho. Dělá ho upřímnějším i transparentnějším a pomáhá sudím ke správným rozhodnutím. Góly z ofsajdu ve fotbale skončily, alespoň v přítomnosti videorozhodčího."

Infantino také oznámil, že příští MS se bude konat v Kataru v revolučním termínu - od 21. listopadu do 18. prosince 2022.