Kane zachránil Anglii. Belgičané přejeli Panamu, Švédům pomohlo video

Mají velké ambice, podruhé v historii chtějí titul. A, ač to dřelo, fotbalisté Anglie vstoupili do mistrovství světa dobře. V prvním zápase ve skupině G zdolali Tunisko 2:1. Obě branky dal kapitán a hlavní hvězda Harry Kane. Tu druhou - rozhodující - v nastaveném čase druhé půle.

18.6.2018 AKTUALIZOVÁNO 18.6.2018

Anglii zachránila hlavní hvězda - kanonýr KaneFoto: ČTK/CoverImages/Daniel/phcimages/Cover Images

V sezoně Premier League dal v dresu Tottenhamu třicet branek. V posledních deseti vystoupeních v národním mužstvu se trefil devětkrát. A to v součtu s utkáním s Tuniskem. Kane je spasitelem Anglie. “Je to skvělé, jsem pyšný. Vedli jsme, pak to bylo těžké, Tunisko hrálo dobře. Ale tohle je mistrovství světa, musíme hrát do poslední vteřiny. Spoluhráči mají můj obdiv,” řekl Kane.

Obě jeho branky byly podobné. Kane si našel míč nějaké tři metry od brány. Obě padly po rohových kopech a hlavičkách spoluhráčů. V 11. minutě otevřel Kane skóre dorážkou, v 91. se trefil hlavou. Byl to gól vykoupení, Anglie si totiž zápas sama zkomplikovala. V první půli mohla dát dobrých šest branek, místo toho ale za stavu 1:0 hloupě fauloval zadák Walker a z penalty vyrovnal Tunisan Sasí.

Ve druhé půli hráli Angličané šíleně, pomalu, bez nápadu. Ale mají hráče s číslem 9 a jmenovkou Kane.

Miliardová Belgie si smlsla na Panamě

To Belgičané, kteří jsou považování za černého koně, klidně za možného mistra světa, zvládli vstup do turnaje lépe. Mají skvostný tým plný velkých (a drahých) jmen. Projevilo se to hned v prvním zápase skupiny G. Belgie zdolala v Soči Panamu 3:0.

“Ve druhém poločase jsme ukázali chrakter a kvalitu,” řekl belgický kouč Roberto Martínez.

Ale pozor, Panama se neztratila, pár šancí měla. Jenže síla Belgičanů je impozantní. A to především v útoku: čtveřice Lukaku, Mertens, Eden Hazard, De Bruyne… První z nich dal dva góly, druhý otevřel skóre famózní ranou. Další dva nahrávali.

Potvrdilo se tak rozložení sil. Belgie už dvacet zápasů neprohrála, navíc má 83krát dražší mužstvo než Panama. Zatímco podle specializovaného serveru transfermarkt. de je cena belgického kádru více než 19 miliard korun, jeho dnešní soupeř dá dohromady 230 milionů. Jen sám Lukaku stál vloni v létě Manchester United 2,2 miliardy.

V Soči se ukázalo, proč mají Belgičané takové cenovky.

O vítězství Švédů rozhodla "videopenalta"

První pondělní duel rozsekla další “videopenalta”. V odpoledním střenutí skupiny F v Nižném Novgorodu porazilo Švédsko Koreu 1:0 - rozhodující branku vstřelilo právě z pokutového kopu, jehož nařízení posvětil videorozhodčí.

V 65. minutě proměnil penaltu kapitán Andreas Granqvist. Střední obránce poslal míč v klidu po zemi k tyči a ukázal, že je pravým šéfem mančaftu. Vždyť on byl v minulosti snad jediný, kdo dokázala krotit samozného Zlatana Ibrahimoviče.

Se slavným útočníkem to neměl jednoduché, ale to ani při penaltě na nynějším turnaji v Rusku. Na její exekuci si musel počkat: V 63. minutě srazil divokým a zbytečným skluzem obránce Min-u na Švéda Claessona. “Byl to netaktický a zbytečný faul,” řekl televizní expert a bývalý český reprezentant Pavel Mareš.

Rozhodčí Aguilar ze Salvadoru až po chvíli naznačil, že se poradí s videorozhodčím. A nakonec ukázal na penaltu, z níž švédský lídr rozhodl.

Korejci v zápase potvrdili, že jsou papírově jedním z nejslabších týmů šampionátu. Jedinou šanci si vytvořili až v 92. minutě, hlavičkující hráč však minul bránu.

Švédové byli lepší, přitom nešli do zápasu v nejlepším rozpoložení. Před mistrovstvím vyhráli jediné utkání z posledních sedmi. Ale po vítězství nad Koreou mohou vyvolat krásnou vzpomínku. Když naposledy vyhráli vstupní duel do mistrovství, postoupili až do finále. Stalo se na šampionátu, který se konal v roce 1958. Ve Švédsku…

Autor: Jiří Fejgl

Nahravá se anketa

Na Mistrovství světa ve fotbale 2018 se probojovalo 32 týmů, které se utkají na dvanácti stadionech v jedenácti městech Ruska. Účastníci byli rozděleni do osmi skupin, ve kterých odehrají základní část.

Z každé skupiny postoupí dva týmy do play-off. V play-off se v osmifinále (30. června - 3. července) utká vždy první s druhým mezi těmito skupinami - A-B, C-D, E-F, G-H. Vyřazovací část pak pokračuje čtvrtfinálovými duely (6. a 7. července), semifinále (10 a 11. července) a medailovými zápasy (14. a 15. července).

Ve fotbalovém speciálu najdete rozpis všech zápasů i skupin: skupina A, skupina B, skupina C, skupina D, skupina E, skupina F, skupina G, skupina H.

18.6.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Servírka/číšník 30 000 Kč Servírku/číšníka s praxí a zájmem o obor přijme restaurace na Praze 10-Hostivař. Pracovní doba krátký-dlouhý týden, provozní doba restaurace 10-22h. Nástup možný ihned, nebo po dohodě.Měsíční odměna od 30.000 Kč čistého. Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 18 810 Kč Všeobecní administrativní pracovníci Referent odboru životního prostředí Městského úřadu Kraslice, agenda ochrany přírody a krajiny. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18810 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Podmínkou přihlášení do výběrového řízení je podání PÍSEMNÉ PŘIHLÁŠKY se všemi náležitostmi a přílohami do 12.10.2018 na Městský úřad Kraslice., Bližší informace naleznou uchazeči na www.kraslice.cz v sekci Úřední deska MěÚ Kraslice.. Pracoviště: , . Informace: , . Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Gastronomie - Koncept Kozlovna - kuchař/číšník 30 000 Kč Kozlovna Koncept Kozlovna přijme do svého kolektivu kreativní kolegy, vyučeného kuchaře a samostatného vrchního číšníka. Nutná znalost čepování tankového piva. Jedná se o nově otevíraný projekt - pivní bar "Kozlí díra". Nabízíme stabilní základní plat. podmínky, mzda od 30.000 Kč měs. + benefity/bonusy osobního ohodnocení. Fér jednání nabízíme, ale také vyžadujeme. Možnost kariérního a profesního růstu.

Plzeň proti CSKA Moskva ztratila dobře rozehraný duel, v němž vedla už 2:0.
5

Plzeňské rozpaky. Proti CSKA mohla Viktoria vytěžit mnohem více

Jiří Prskavec
11

Dva roky poté. Přiveze Prskavec z Ria zase medaili? Dějiště her ho zaskočilo

Smolař Krčál: Penalta? Psychologická hra a loterie. Škoda, věřil jsem si na ni

/ROZHOVOR/ Chrudimský obránce Jakub Krčál neproměnil v závěru duelu s Varnsdorfem pokutový kop, čímž zcela pokazil osobní dojem a zmařil naději nováčka na bodový zisk. Východočeský celek totiž prohrál 0:1 a se sedmi body z osmi zápasů klesl na třinácté místo tabulky.

Motocyklista Kornfeil havaroval, z dráhy ho odnesli na nosítkách

Je start na nedělní Velké ceně Aragonie ohrožen? Český motocyklista Jakub Kornfeil při dnešním tréninku Moto3 sice zajel nejrychlejší čas, jenže ke konci havaroval a z dráhy ho ošetřovatelé museli odnést na nosítkách. Informoval o tom server TN.cz.