V souboji dvou týmů, které již hřála jistota postupu ze skupiny, se chleba lámal hned v samém úvodu. V 10. minutě si Uruguayci vybojovali možnost rozehrání standardní situace z optimální pozice a Luis Suárez přízemní střelou nachytal ruského brankáře Akinfejeva na hruškách.

Ruský optimismus v hledišti ještě víc zchladil Denis Čeryšev, který tečoval do vlastní sítě střelu Laxalta.

Ve 36. minutě navíc Smolnikov viděl druhou žlutou kartu a oslabený ruský tým už na odpověď neměl. V samém závěru zápasu se navíc Édinson Cavani dočkal svého prvního gólu na letošním mistrovství světa.

Uruguay tak do osmifinále postoupila jako suverén skupiny A. Na vyřazovací souboje se mohou těšit taky Rusové, kteří se šesti body skončili na druhém místě.

Saúdové si připsali na závěr výhru

V zápase o třetí místo poslali Egypťané do branky pětačtyřicetiletého veterána El Hadaryho, nejstaršího hráče v historii MS. Ten v první půli za stavu 1:0 (egyptský gól dal hvězdný Mohamed Salah) bravurně chytil penaltu.

Saúdská Arábie však dostala ještě jednu možnost, kterou již nepohrdla.

V nastaveném čase druhého poločasu navíc skóroval Salem Al-Dawsari, a tak se Saúdové rozloučili se šampionátem cenným vítězstvím 2:1. Pro Egypťany skončilo mistrovství světa velkým zklamáním.