Tím úplně nejmladším bude Daniel Arzani. Jako jediný se narodil v roce 1999, australský mladíček by však mohl přilákat hodně pozornosti. V reprezentačním dresu naskočil poprvé v přípravě proti Česku. Na hřišti strávil jen pár minut, v dalším duelu proti Maďarsku však už dostal větší prostor a hned dal gól.

„V posledních měsících jde vše velmi rychle. Je úžasné, jak všechno vychází. Stále jsem ještě ani nevstřebal, že se podívám na mistrovství světa,“ prohlásil mladičký záložník.

Francouzský trumf

Větší očekávání jistě panují u Kyliana Mbappého, který by mohl být trumfem francouzské ofenzivy. Za PSG stihl letos nasázet jednadvacet branek a společně s Griezmannem či Dembélém bude moct rozsévat zkázu.

Po turbulentní sezoně se do Ruska podívá Trent Alexander-Arnold. Anglický pravý obránce letos dostával požehnaně šancí od Jürgena Kloppa v Liverpoolu a jeho výkony byly tak dobré, že by mohl nastoupit na kraji defenzivní řady hned v premiérovém duelu ostrovního celku na turnaji.

Přitom za Anglii poprvé nastoupil až v závěrečné přípravě. Za svůj pokrok hodně vděčí parťákovi z klubu Jamesi Milnerovi, který se naopak na šampionátu neukáže.

„Vždy před velkým zápasem za mnou přijde a řekne mi, ať prostě hraji, jak jsem zvyklý. Hodně mi to pomáhá,“ prohlásil talentovaný zadák.

Zástup šikulů

Další náctileté zástupce má na své soupisce také Nigérie, Panama, Senegal a Maroko, v jehož dresu může patřit k oporám Achraf Hakimi, devatenáctiletý bek slavného Realu Madrid.

Za povšimnutí však budou stát nejen tyto hvězdičky. O trofej pro nejlepšího mladého hráče šampionátu se budou moci také ucházet například Gabriel Jesus z Brazílie, Marco Asensio ze Španělska, Němec Timo Werner či nigerijští ofenzivní šikulové Kelehi Iheanacho a Alex Iwobi.

Který talent nakonec uchvátí fotbalový svět?