Souboj dvou medailistů z předchozího světového turnaje v Rusku nabídl zejména ve druhém poločase řadu šancí, žádná z nich však neskončila gólem. Střídající belgický útočník Romelu Lukaku promarnil řadu příležitostí, jednou nastřelil i tyč. "Rudí ďáblové" vstřelili v Kataru pouze jeden gól.

Zklamaný Lionel Messi po zápase se Saúdskou Arábií na MS 2022.
Když hvězdám spadne hřebínek. Letošní šampionát je rájem pro papírové outsidery

Fotbalisté Maroka na mistrovství světa v Kataru v závěrečném třetím utkání skupiny porazili Kanadu 2:1 a překvapivě z prvního místa v tabulce postoupili do osmifinále. Africký tým poslal už ve čtvrté minutě do vedení Hakím Zijach a v polovině úvodního dějství přidal pojistku Júsuf Nasjrí. Ve 40. minutě Kanaďané po vlastním gólu Najífa Adžuirda snížili, ale vyrovnat už nedokázali.

Smutek mexických fotbalistů
Šílený večer v Kataru. Mexičané počítali karty, pak cítili vztek a frustraci

Maročané navázali na nečekané vítězství nad Belgií a ovládli skupinu bez porážky se sedmi body. Při své šesté účasti na světovém šampionátu teprve podruhé prošli do vyřazovacích bojů, kde dosud byli jen v roce 1986. V osmifinále v úterý vyzvou druhý tým ze skupiny E. Kanaďané na MS nebodovali ani při své druhé účasti a prohráli všech šest dosavadních duelů.