Sedmatřicetiletý Cristiano Ronaldo se celou kariéru hnal za tím největším snem – získat titul mistra světa. Na vrchol ale dojít nedokázal. Portugalsko padlo ve čtvrtfinále mistrovství světa s Marokem 0:1 a Ronaldův fotbalový sen se zhroutil.

„Vyhrát mistrovství světa pro Portugalsku bylo největším a nejambicióznějším snem mé kariéry. Naštěstí jsem získal mnoho mezinárodních titulů, včetně toho evropského s Portugalskem. Ale dostat jméno naší země na tu největší trofej na světě, to byl můj sen. Tvrdě jsem za to bojoval,“ napsal Ronaldo na Instagram.

Portugalský trenér Fernando Santos
Nechte Ronalda na pokoji. Odjezdem z MS mi nevyhrožoval, prohlásil kouč Santos

„Na pěti šampionátech, kterých jsem se během šestnácti let účastnil a vyždy skóroval, po boku skvělých hráčů a podporovaný miliony Portugalců, jsem do toho dal všechno. Na hřišti jsem nechal všechno. Nikdy jsem neotočil tvář k boji a nikdy jsem se toho snu nevzdal. Ten sen teď bohužel skončil,“ smutnil s 118 brankami historicky nejlepší střelc na světě na reprezentační úrovni.

Kauzu nerozebíral

Ronaldo v Kataru skóroval pouze v úvodním duelu proti Ghaně. Trenér Fernando Santos ho po hodině hry třetího zápasu s Koreou vystřídal, což nesl nelibě. Santosovi se Ronaldova podrážděná reakce nelíbila, podle jeho slov si ale situaci vyříkali. Proti Švýcarsku přesto Ronaldo poprvé od roku 2008 chyběl v základní sestavě na velkém turnaji, podle kouče z taktických důvodů. Do čtvrtfinále proti Maroku zasáhl rovněž až ve druhé půli.

Cristiano Ronaldo na MS 2022 v Kataru.
Ego utrpělo. Ronaldo jen mezi náhradníky. Portugalská superstar přišla o místo

Podle novinářů byl Ronaldo uražený a chtěl portugalský tým opustit. To ale později kouč Santos popřel. Ronaldo kauzu nerozebíral. „Chci jen, aby všichni věděli, že toho bylo hodně řečeno, hodně se toho napsalo, o mnohém se spekulovalo, ale moje oddanost Portugalsku se ani na okamžik nezměnila. Vždycky jsem byl tím, který bojoval za cíl všech a nikdy bych se neotočil zády ke spoluhráčům a své zemi. Prozatím k tomu není moc co dodat. Ten sen byl krásný, dokud trval…“