„Je to tak. A nejde jen o trenéra, ale také o dva, tři další lidi z klubu. Beru to jako zradu. Někteří lidé mě tady nechtějí a bylo to tak už v minulé sezoně,“ postěžoval si Ronaldo v rozhovoru pro TalkTV na adresu činovníků Manchesteru United, kde pravidelně zahřívá lavičku.

Argentinský čaroděj Lionel Messi míří do Kataru s jasným cílem - vyhrát konečně i slavné mistrovství světa.
Messi, Ronaldo, Neymar. Favorité MS v Kataru spoléhají na osvědčené hvězdy

Pochmurná atmosféra z kabiny Manchesteru United se přenesla i do srazu portugalské reprezentace před blížícím se mistrovství světa v Kataru, které začíná už v neděli. Na prvním srazu Portugalců došlo při pozdravení k velmi vlažné interakci mezi Ronaldem a jeho spoluhráčem z Anglie Brunem Fernandesem.

Neverbální řeč dvou hvězd portugalské reprezentace mluví za své.

Od časů Fergusona se nic nezměnilo

Ronaldo si u řady fanoušků zavařil už před začátkem sezony, kdy si chtěl vytrucovat přestup. Sedmatřicetiletý útočník poté odmítl jako náhradník nastoupit k utkání s Tottenhamem. „Myslím, že fanoušci by měli znát pravdu. Pro klub chci jen to nejlepší. Ale některé věci v klubu nám brání posunout se výš. Takový klub by měl patřit mezi tři nejlepší v lize, ale bohužel tomu tak není. Od odchodu Sira Alexe se klub nikam neposunul. Nic se nezměnilo,“ přišel s tvrdou kritikou Ronaldo.

Rok 2018: Francouzi a jejich radost z vítězství na mistrovství světa. Obhájí titul?
MS ve fotbale 2022: Hvězdy, program, stadiony a zajímavosti fotbalového svátku

Ronaldo v éře Sira Alexe Fergusona zažil v letech 2003 až 2009 největší kariérní posun - s United vyhrál třikrát titul Premier League, k tomu vyhrál Ligu mistrů.