Známý americký žurnalista ještě behěm utkání mezi Argentinou a Nizozemskem tweetoval, jak se mu napínavý duel líbí. Při prodloužení ale dostal infakrt a na tribuně zemřel. Srdce se mu zastavilo den po 48. narozeninách.

Wahl v minulosti pracoval pro renomovaná média Sports Illustrated nebo televizi CBS. V roce 2011 se chtěl ucházet o funkci prezidenta FIFA a hlasitě kritizoval šampionát v Kataru. Na začátku turnaje na sebe upozornil konfliktem s ochrankou, když byl před zápasem USA s Walesem zadržen na stadionu kvůli duhovému tričku.

Wahlův bratr Eric tvrdí, že Grant nezemřel přirozenou smrtí. „Duhové tričko měl kvůli mně, jsem totiž gay. Nevěřím, že můj bratr zemřel jen tak, myslím si, že byl zabit. Stále se snažíme zjistit, co se vlastně stalo,“ nechal se slyšet Eric.

Wahl se na začátku týdne necítil dobře a pro jistotu navštívil nemocnici. „To s vámi mohou udělat tři týdny s minimem spánku, velký stres a spousta práce,“ napsal tehdy na Twitter Wahl, který byl na osmém mistrovství světa.