Záběry na fotbalovou legendu jsou při zápasech Argentiny velmi časté. A stále je co sledovat. Maradona je muž mnoha tváří a nabídl je i včera. Jeho reakce nutily spoustu fanoušků na sociálních sítích k úvahám, jestli zase v něčem "nejede".

Neymar odkulhal z tréninku Brazílie
Geniální simulant budí vášně. Proč Neymara nesnáší tolik fanoušků?

Sedmapadesátiletý bývalý fotbalista chvílemi vypadal, že usíná, ale góly jeho týmu ho vždy rázně probraly. Po tom druhém kolem sebe mával vztyčenými prostředníčky. Po konci utkání a bujarých oslavách ho horko těžko odnášeli jeho parťáci a nakonec skončil v péči lékařů. Už o poločase mu doporučovali, aby raději stadion opustil. 

„Hráli jsme zápas o všechno. Nemohl bych odejít. Každopádně chci všem vzkázat, že jsem v pořádku,“ napsal na sociální síť Instagram.

„Diego je energický chlapík a vždycky byl. Jeho problém je, že bere prášky na spaní a přes den je míchá s dalšími věcmi jako třeba alkoholem, což na něj má vliv. Přijde mi, že si užívá být parodií sebe sama. Chápu, proč ho lidi kritizují, ale je to také příjemný a starostlivý chlap. Doufám, že jednoho dne neudělá něco stupidně přehnaného,“ uvedl pro BBC jeho bývalý agent Jon Smith

Argentinská cesta za vytouženou trofejí může každopádně pokračovat. Podstatné věci se totiž děly na hřišti, nikoli v hledišti. Pět minut před koncem zařídil výhru nečekaný hrdina Marcos Rojo. „Teď pro nás šampioniát teprve začíná,“ řekl obránce, který při 58. startu za reprezentaci vstřelil teprve třetí gól. 

První bezbrankový zápas na mistrovství světa v Rusku obstaraly týmy Francie a Dánska.
Teď už zase fotbal, prosím. Bezbrankový zápas pod palbou kritiky

Největší superstar Lionel Messi otevřel skóre zápasu parádní trefou a stejně jako celému týmu mu spadl kámen ze srdce. „Je to obrovská úleva. Nepamatuji, že bych někdy takhle trpěl. Věřil jsem však, že Bůh je na naší straně a nenechá nás z turnaje vypadnout,“ radoval se kapitán Jihoameričanů.

V osmifinále se mu do cesty postaví další gigant, a to Francie. Expert BBC Tim Vickery Messiho partě příliš nevěří. „Je velmi těžké si představit, že by mohli přes Francouze přejít. Jim se nepodlomí nohy z toho, že hrají proti Argentině,“ prohlásil. 

Souboj titánů přijde na řadu už v sobotu.

Anglická fanynka. Fotbalové MS Rusko 2018
Krásné ženy z Tuniska, Evropy či Panamy? Vyberte nejhezčí fanynku skupiny G