Utkání v Dauhá rozhodl útočník Júsuf Nasjrí ve 42. minutě. Maročané rozesmutnili Ronalda, pro kterého to bylo poslední mistrovství světa. Potugalská ikona po vyřazení zmizela ze scény v slzách a opět bez titulu.

Maročané protáhli sérii bez porážky na 12 zápasů. Ve středu si zahrají o účast ve finále s vítězem duelu Anglie - Francie, který začne dnes ve 20:00 SEČ. V úterním semifinále nastoupí Argentina proti Chorvatsku.

Lionel Messi se raduje před fotbalisty Nizozemska.
Messi běsnil. Řval na Nizozemce, sjel i Van Gaala. Hvězdný Argentinec šokoval

"Věděli jsme, že můžeme napsat novou historickou kapitolu pro Afriku. Ta se dnes vrátila na fotbalovou mapu. Mám velkou radost, ukázali jsme správný přístup. Pro africké trenéry je to vždy těžké, protože nám lidé nevěří, že si můžeme takticky poradit s takovými soupeři," jásal Valíd Radžradžuí, trenér Maroka.

"Je to opravdu opravdu neuvěřitelné. Jsem tak hrdý. Zasloužili jsme si to na tisíc procent. Takhle bojujeme a hrajeme - srdcem, pro naši zemi a pro náš lid. Měli jsme některé zraněné defenzivní hráče, takže velký respekt, jak jsme bránili," vysekl poklonu spoluhráčům záložník Sufján Amrabat.

Stížnost na rozhodčí

"V prvním poločase jsme se trápili. Trvalo nám dlouho, než jsme se dostali do zápasu. Hráči chtěli, ale nemohli. Věřili si a toužili uspět, ale nedokázali jsme naplno předvést svou hru. Nezvládli jsme si vytvořit dostatek brankových příležitostí. Vyřazení z mistrovství světa vždycky bolí," hlesl trenér Fernando Santos, který podruhý v řadě nepostavil do zahajovací sestavy hvězdného Ronalda.

Kapitán Pepe se zlobil na rozhodčího Facunda Tella. "Maročané přerušovali každou naši akci fauly, ale rozhodčí téměř nezasahoval. Jejich brankář zdržoval, bylo tam spousta malých faulů, ale rozhodčí jim nedával žluté karty. Je nepřijatelné, že argentinský sudí vůbec píská náš zápas."