Francie v nádherném sobotním odpoledním osmifinálovém střetnutí vyřadila Argentinu 4:3. Muž, který byl během něho i po něm skloňovaný ve všech pádech, se jmenuje Kylian Mbappé. Je mu teprve 19 let. Argentině dal dva góly, další zařídil. Pro Jihoameričany byl zkrátka k nezastavení. "Vždycky jsem říkal, že je velmi dobrý. V tak důležitém utkání ukázal svůj talent a vyhrál nám zápas," ocenil Mbappého trenér Francouzů Didier Deschamps.

#clanek|3620798#

Mbappé hraje za PSG, minulé léto do Paříže přišel z Monaka za 180 milionů eur. Francouzskou ligu poprvé ochutnal už v 16 letech. A vloni debutoval v reprezentaci jako druhý nejmladší Francouz. Jeho jméno si zapamatujte. Kylian Sanmi Mbappé Lottin. V jeho věku na MS zářil snad jen Pelé. Co se tří a více gólů na mistrovství týká, tak bezpochyby.

"Těší mě, že jsem dvěma góly vstoupil do společnosti, kde je Pelé. Ale on je úplně jiná kategorie," řekl Mbappé portálu Fifa.com. Mimochodem víte, že v 15 letech odmítl přestup do Realu Madrid? Skutečně je to tak, necítil se být připravený oblékat dres španělského velkoklubu.A teď se posaďte. Mbappé, obdivovatel Portugalce Ronalda, před první brankou Francie, kterou vybojoval úprkem z vlastní poloviny, jenž vyvrcholil faulem stopera Roji v pokutovém území, běžel průměrnou rychlostí 38 km/h. A to je více, než byla průměrná rychost legendárního sprintera Usaina Bolta v běhu na 100 metrů! Neuvěřitelné!

To Argentinci v porovnání s hbitými Francouzi působili na hřišti často jako zpomalený film. Například v přechodové fázi měla velké rezervy. Ke cti jí ale nutno přičíst to, že ani za stavu 2:4 nesložila zbraně. "Bojovali jsme až do konce ze všech sil. Vyřazení je velmi bolestivé. Jsem zdrcený, protože i přes nepříznivý vývoj jsem do poslední chvíle věřil, že můžeme uspět," konstatoval kouč Jihoameričanů Jorge Sampaoli.

#clanek|3620852#

Argentina spoléhala hlavně na Messiho, taktika byla podřízená právě jednomu z nejlepších hráčů světa. "Snažili jsme se hrát na něj, využít ho, týmově mu vytvořit situace, kterých on dokáže brilantně využít.¨Zkusili jsme všechno možné. Někdy se to podařilo, jindy ne," krčil hojně potetovaný trenér rameny.

Messi se s největší pravděpodobností s reprezentačním dresem brzy rozloučí. Za 4 roky, kdy se bude hrát v Kataru další šampionát, mu bude 35 let. Celý svět nyní čeká na jeho slova. Na tiskovou konferenci po sobotním duelu ale nedorazil. Zato Javier Javier Mascherano, rekordman v počtu startů (147) za reprezentaci Argentiny oficiálně ohlásil svůj konec.