Zatímco v pátek vynášeli Cristiana Ronalda fanoušci i odborníci do nebes, o den později jeho konkurent v pomyslné bitvě o nejlepšího fotbalistu současnosti selhal.

Lionel Messi v 64. minutě zápasu Argentiny s Islandem za nerozhodnutého stavu 1:1 neproměnil penaltu. „Moc to bolí, protože to byl zřejmě rozhodující rozdíl v zápase. Cítím zodpovědnost, protože já jsem jakoby odkopl tři body. Není pochyb o tom, že kdybych proměnil pokutový kop, změnil by se scénář utkání,“ sypala si argentinská hvězda popel na hlavu.

Sepp Blatter
Hříšník dorazí na Ronalda. Blatter přijme pozvání od Putina

Pětinásobný vítěz ankety Zlatý míč jen potvrdil svoji nelichotivou bilanci při pokutových kopech. Messi totiž průměrně zahodí každou čtvrtou penaltu. Z posledních sedmi pokusů neproměnil hned čtyři.

Přesto vzal znovu zodpovědnost na sebe.

Podpora od legendy

Zklamaného Messiho i celou Argentinu po nečekaném výsledku povzbudil legendární Diego Maradona, nezkrotný bohém, který veškeré dění sleduje přímo na místě. 

„Já začal jeden šampionát dokonce porážkou. A na konci jsme se dostali do finále,“ připomněl Maradona mistrovství světa v Itálii 1990 a tažení za stříbrnými medailemi. Argentina před osmadvaceti lety zahájila mistrovství světa prohrou s Kamerunem. Přesto se dostala až do zápasu o zlato, ve kterém nakonec triumfoval tým Německé spolkové republiky.

Ale zpět do Ruska. Ve čtvrtek se tým kouče Sampaoliho střetne ve šlágru skupiny D s Chorvatskem. „Nesmíme začít bláznit. Musíme se hodně zlepšit, ale je třeba, abychom zůstali v klidu. Teď půjdeme porazit Chorvatsko,“ dodal s odhodláním Messi.

Rozhodčí Andrés Cunha z Uruguaye zkoumá video během zápasu Francie s Austrálií.
Na mistrovství si odbyl svou premiéru videorozhodčí. Pomohl Francii ke gólu