„Bolí mě, když vidím, v jakých podmínkách děti v Sieře Leone vyrůstají. Tyto operace umožňují napravit některé vrozené vady, dávají dětem šanci chodit a vést normální život,“ svěřil se stoper Realu Madrid Rüdiger, který spolupracuje s organizací BigShoe.

Operace jedenácti malých pacientů už proběhly tento měsíc. Rüdiger zpětně získá pro africké děti pořádný balík peněz. Jen za účast ve skupinové fázi se němečtí reprezentanti rozdělí 9 milionů dolarů (210 milionů korun). V případě celkového triumfu by to bylo dalších 42 milionů dolarů (982 milionů korun).

Marco Reus na nosítkách při zápase proti Schalke 04.
Smolař Reus přijde už o čtvrtý velký turnaj. Můj sen se rozplynul, uvedl

Pro Rüdigera se nejedná o první charitativní pomoc. Letos rozjel v rodné zemi své matky charitativní nadaci pro bezplatné vzdělávání, do které vložil 40 tisíc dolarů (935 tisíc korun). Ve prospěch nadace také vydražil podepsaný dres Chelsea, za který jeden z fanoušků zaplatil 2 tisíce dolarů (téměř 47 tisíc korun). „Tato nadace pro mě hodně znamená, ale nechci, aby to byla one-man show, chci, aby ji všichni obdivovali, zejména mladší generace,“ pronesl německý reprezentant.

Když v lednu během zimní přestávky dorazil soukromým tryskáčem do Siery Leone, na letišti ho vítali jako hrdinu. Jeden z fanoušků se mu dokonce pokusil vylézt na záda. „Nepovažuji se za superstar, rodiče mi vždycky říkali, abych byl pokorný, proto jsem tady. Chci být ve spojení s lidmi, aby mě neviděli jen jako fotbalistu nebo superstar.“

Fotbalové superhvězdy Cristino Ronaldo a Lionel Messi
Kdo získá světový titul? Superpočítač předpověděl finále snů s Messim a Ronaldem

V Africe strávil týden a zašel se podívat i na zápas fotbalového klubu Sierra Leone Amputee Football Club, což je místní tým složený z hráčů, kteří prodělali amputace.

Rüdiger se narodil v Berlíně v roce 1993 německému otci Matthiasovi a africké matce Lilly. Ta uprchla z republiky Sierra Leone před občanskou válkou. „V Německu jsem dostal příležitosti, kterým se mnoha lidem v Sieře Leone nedostane. Jsem za to vděčný a velmi si vážím výsadního postavení, ve kterém jsem. Pro mě je pomoc věcí cti,“ svěřil se slavný fotbalista.