Dva dny před mistrovstvím naskočil do rozjetého vlaku, ale nedokázal ho úspěšně dovézt do vítězné cílové stanice. Hierro nahradil Lopeteguiho, který se tajně domluvil na spolupráci s Realem Madrid, a dovedl tým do osmifinále. Tam však Španělé vypadli s domácím Ruskem.

Bývalý vynikající obránce předtím působil u národního týmu jako sportovní ředitel, ani tuto pozici už však nebude zastávat. „Fernando odmítl návrat do předešlé role a rozhodl se odejít za novými profesními výzvami,“ uvedla ve svém prohlášení španělská fotbalová federace. 

Domagoj Vida otevřel v prodloužení skóre.
Chorvatský hrdina Vida může přijít o semifinále. Křičel „Sláva Ukrajině“

Hierro zkušenosti na lavičce nelituje. „Vyřazení nás samozřejmě všechny bolelo. Chtěli jsme uspět, ale nevyšlo to. Nemůžu však nikomu cokoli vytknout,“ prohlásil. 

Španělé pod zaskakujícím koučem pouze jednou vyhráli, ve zbylých třech utkáních remizovali. V osmifinále jim byl osudný penaltový rozstřel proti Rusům. „Byli jsme frustrovaní, protože nás vyřadil soupeř, který nehrál na naší úrovni. Ne vždy zkrátka postoupí lepší tým. Jsem však na všechny pyšný. Nyní budeme hledat to nejlepší řešení pro národní tým,“ řekl prezident federace Luis Rubiales.

Ruský obránce Sergej Ignaševič.
Ruský rekordman Ignaševič končí s fotbalem