Ve druhém podvečerním zápase sfouklo Německo Jižní Koreu 6:1 a připsalo si první vítězství na turnaji. Bělorusové se herně mírně zlepšili, dlouho drželi naděje na bodový zisk. Přitom na ledě kodaňské Royal arény od 2. minuty prohrávali po trefě Vermina, jenže poté otočili výsledek dvěma góly Platta a Pavloviče.

Švýcaři však v závěru první části vyrovnali Andrighettem. „Věděli jsme, že je ještě před námi padesát minut. Stačilo bruslit a makat a věděli jsme, že vyrovnáme,“ hodnotil Mirco Muller, obránce Švýcarska a New Jersey Devils.

Až 15 vteřin před druhou sirénou poslal do vedení tým ze země Helvétského kříže druhou trefou Vermin. Ve třetí části pak Corvi s Meierem definitivně rozhodli o výhře Švýcarska, které bodovalo i ve svém čtvrtém zápase světového šampionátu. „Je to dobrý start,“ ocenil Muller.

Zatímco Švýcaři se v tabulce po čtyřech zápasech dotáhli na vedoucí duo Rusko se Švédskem, Bělorusové i po vyhazovu svého trenéra dál tápají. Podle některých spekulací na internetu měl do neobvyklé rošády co mluvit i komunistický prezident země a velký hokejový fanoušek Alexander Lukašenko. Byl to on, kdo už dříve ostře kritizoval výkony národního týmu na minulých šampionátech. Bělorusko se přitom v elitní skupině mistrovství světa drží už od roku 2005.

„Konkrétní cíle jsem nedostal. Ale je samozřejmě jasné, že musím udělat všechno, abychom zlepšili výsledky i výkony. Abychom neměli problémy se záchranou v elitní skupině mistrovství světa,“ tušil po svém povýšení Puškov. A teď vzhůru na Čechy. Už v pátek.

Ve druhém podvečerním zápase si Německo připsalo povinné vítězství, když porazilo Jižní Koreu po dominantním výkonu jasně 6:1.