Hvězdný útočník se dvěma góly posunul už na devatenáct bodů a po vyřazení Finů se Sebastianem Ahem tak míří k vítězství v tabulce produktivity.

„Přijel jsem, abych táhnul tým a pomohl k tomu body. Snažím se hrát nejlépe, jak dokážu, a zatím se mi daří pomáhat k výhrám,“ prohlásil.

Zklamaní čeští hokejisté po prohraném čtvrtfinále s USA.
Češi padli ve čtvrtfinále s USA. Sen o semifinále rozmetal Kane

Slova chvály na něj létala ze všech stran, například i od trenéra Jeffa Blashilla. „Patrick je skvělý vůdce, chce stále vyhrávat. A jeho individuální výkony jsou samozřejmě výborné,“ řekl americký kouč.

Američané se brzo dostali do vedení, ale od druhé třetiny se hra vyrovnala a Češi manko smazali. „Mohli jsme hrát lépe za stavu 2:0, i za stavu 3:2 jsme se zatáhli. Je třeba soupeře dál tlačit, nepustit ho do hry,“ našel Kane chybičky na výkonu svého mužstva.

Michal Řepík se raduje z gólu proti USA.
Michal Řepík po porážce: Rozdíl? Američané svoje šance proměnili

„Češi ukázali, že jsou dobrý tým, když se vrátili do zápasu. Našli jsme ale cestu, jak je porazit. Jsme připravení na další výzvu,“ burcoval Johnny Gaudreau, který rozjel akci před druhým gólem Američanů.

Jejich semifinálovým protivníkem budou Švédové, kteří jako jediní doposud neprohráli. „Víme, že mají výborný tým, ale my jsme si přijeli pro zlato a chceme pokračovat na naší cestě,“ dodal hrdina čtvrtfinále Kane.

Čeští hokejisté Dmitrij Jaškin, Martin Nečas, David Krejčí a David Pastrňák na tréninku české hokejové reprezentace.
Pastrňák, Nečas a další. Kdo nezklamal? Vyberte nejlepšího českého hráče